Florbalisté Střešovic slaví počtvrté za sebou titul v Ostravě

Florbalisté Tatranu Střešovice vyhráli ve čtvrtém finálovém utkání extraligy na hřišti FBC Ostrava 5:3 a získali podesáté v třináctileté historii nejvyšší soutěže mistrovský titul. Pražský suverén tuzemského florbalu slaví v Ostravě již počtvrté za sebou, protože Pepino zklamal před jeho publikem v boji o titul i v předešlých třech sezonách.

Střešovickému Techtexu vyšel stejně jako v předešlých třech finálových zápasech vstup a v 3. minutě otevřel po kombinaci se Švédem Von der Pahlenem skóre Fridrich. Vzápětí ale Pražany zachránila po Třískově střele tyč, brankář Kafka potom chytil šanci Daniše, ale v 15. minutě už inkasoval. Tatran hrál po trestu pro zkušeného gólmana v oslabení a Kafku překvapil střelou z rohu Machala. Hosté reklamovali, že balónek byl před gólem prošlápnutý.

V druhé části se hráči FBC Ostrava ubránili při dlouhém oslabení, ale soupeř měl i potom více ze hry. Sami před gólmanem byli Fridrich, Von der Pahlen a Šádek, ale neuspěli. Kafka mezi tím musel řešit obrovskou šanci Koňaříka. V 31. minutě trefil ze standardní situace Von der Pahlen ještě tyč, ale 49 vteřin před koncem druhé části už švédská akvizice po Fridrichově ideální přihrávce dostala znovu favorita do vedení.

V úvodu závěrečného dějství Tatran rozhodl díky dvěma oporám, které byly i u všech titulů klubu. Kapitán Fuchs, hrající zřejmě poslední zápas v extralize v kariéře, dal přesnou střelou z dálky třetí branku a svým 101. bodem v play off potvrdil pozici největší osobnosti české extraligy. Za dvě a půl minuty se trefil ještě Šádek, který tak skóroval ve všech finálových duelech. I když se podařilo v 47. minutě Tomicovi snížit, na finálovém prokletí Ostravanů to už nic nezměnilo. V 58. minutě totiž pojistil výhru Střešovic při power play domácích Von der Pahlen. Poslední gól sezony dalo v závěru FBC Ostrava, šestý triumf za sebou však slavily Střešovice.

Výsledek - finále, 4. zápas:
FBC Ostrava - Tatran Střešovice 3:5 (1:1, 0:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 15. Machala, 47. Tomica (Trunkát), 60. Tomica (Trunkát) - 3. Fridrich (Von der Pahlen), 40. Von der Pahlen (Fridrich), 42. Fuchs (Deutch), 44. Šádek (Garčar), 58. Von der Pahlen. Rozhodčí: M. Bartošek, D. Bartošek. Vyloučení: 1:3, navíc Maleček (FBC Ostrava) 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 1094.
Konečný stav série: 1:3.