Kačer Lupul čtyřmi góly sestřelil Colorado

DENVER

Kanadský hokejista Anaheimu Joffrey Lupul zazářil ve třetím utkání semifinále Západní konference NHL. Lupul vstřelil všechny čtyři góly Mocných Kačerů, kteří na ledě Colorada vyhráli 4:3 po prodloužení. Domácím nepomohla ani asistence Milana Hejduka, Laviny jsou na pokraji vyřazení.

Anaheim vede v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 3:0 a sérii může ukončit ve čtvrtek znovu na ledě Pepsi Center v Denveru. Jen dva týmy v historii dokázaly v play-off otočit sérii poté, co prohrály úvodní tři duely. V roce 1942 se to povedlo Torontu, o 33 let později New Yorku Islanders.

Po třech utkáních (249 minut a 15 sekund) skončila série bez inkasovaného gólu brankáře Anaheimu Iljy Bryzgalova, ten ale smutnil nemusel. Joffrey Lupul se trefil třikrát v základní hrací době a v 17. minutě prodloužení rozhodl o výhře hostujícího celku.

Colorado dvakrát v zápase vedlo, ale nedokázalo nadějný průběh udržet. Na gól Hinotea i na trefu Dowda v oslabení, který připravil Milan Hejduk, pokaždé odpověděl Lupul. Po jeho třetím gólu alespoň prodloužení zařídila trefa obránce Roba Blakea, v nastavení udeřil Lupul počtvrté.

Colorado - Anaheim 3:4 po prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 20. Hinote, 45. Dowd (Hejduk), 54. R. Blake - 30., 49., 51. a 77. Lupul. Zásahy brankářů: Theodore 39/4 - Bryzgalov 29/3. Diváci: 18 007. Stav série 0:3.