Bayern - Hamburk 8:0Bayern nasázel Hamburku osm gólů, Darida se trefil proti Frankfurtu

Fotbalisté Bayernu Mnichov v sobotu deklasovali i díky hattricku Roberta Lewandowského ve 22. kole německé ligy Hamburk 8:0 a nadále vedou tabulku o pět bodů před Lipskem, které si poradilo 3:1 s Kolínem. Na výhře třetího Dortmundu 3:0 ve Freiburgu se dvěma góly podílel Pierre-Emerick Aubameyang, jenž se tak s 19 brankami dělí s Lewandowským o první místo v pořadí střelců.

Fotbalisté Bayernu Mnichov Arturo Vidal s Diegem Costou slaví gól do sítě Hamburku.

Po dvou zápasech vyhrála i Hertha, které k vítězství nad Frankfurtem pomohl i záložník Vladimír Darida. Český reprezentant sedm minut před koncem upravil na konečných 2:0 a připsal si druhou branku v sezóně. Poprvé se trefil v úvodním kole proti Freiburgu.

Dárek pro Ancelottiho

Lewandowski se poprvé prosadil z penalty ve 24. minutě, kdy po úvodní Vidalově brance zvýšil na 2:0. Třetí gól Bayernu přidal krátce před poločasem a hattrick završil v 54. minutě. Coman přišel na hřiště po hodině hry a na dva zásahy mu stačilo pouhých devět minut.

Hráči Bayernu nachystali dokonalý dárek trenérovi Carlu Ancelottimu, pro kterého šlo o 1000. utkání v kariéře. "Přál jsem si, abychom oslavili můj jubilejní zápas dobrým výkonem, ale tohle jsem opravdu nečekal. Bylo to dokonalé," uvedl italský kouč.

Obhájce titulu, za který skórovali ještě Alaba s Robbenem, potvrdil, že proti Hamburku se mu doma opravdu daří. Poslední zápasy přístavního celku v Mnichově totiž skončily 0:5, 0:8, 1:3, 2:9, 0:5 a 0:6. "Hodně to bolí, ale musíme za tím hodně rychle udělat tlustou čáru," uvedl kouč Markus Gisdol, jehož tým si "osmičkou" vyrovnal nejvyšší ligovou prohru v klubové

Německá fotbalová liga - 22. kolo
Bayern Mnichov - Hamburk 8:0 (24. z pen., 42. a 54. Lewandowski, 65. a 69. Coman, 17. Vidal, 56. Alaba, 87. Robben)
Darmstadt - Augsburg 1:2 (47. Heller - 55. Verhaegh z pen., 85. Bobadilla)
Freiburg - Dortmund 0:3 (55. a 70. Aubameyang, 13. Sokratis)
Leverkusen - Mohuč 0:2 (3. Bell, 11. Öztunali)
Lipsko - Kolín nad Rýnem 3:1 (5. Forsberg, 34. vlastní Maroh, 65. Werner - 53. Osako)
Hertha Berlín - Eintracht Frankfurt 2:0 (52. Ibiševič, 83. Darida)