Detroit - Tampa Bay 1:2Palát překonal Mrázka, Hemský asistoval u vysoké výhry Stars

New York

Útočník Tampy Bay Ondřej Palát se v souboji s Detroitem prosadil v závěrečné třetině a vyrovnal na 1:1. Překonal tak krajana Petra Mrázka, který si připsal 30 úspěšných zákroků. Lightning nakonec zvítězili v prodloužení 2:1 zásluhou Kucherova. Aleš Hemský se jednou asistencí podílel na debaklu San Jose v Dallasu. Nejlepší střelec soutěže Sidney Crosby zaznamenal v duelu s Islanders 42. trefu v sezóně, Tučňáci však brali pouze bod za prohru 3:4 po nájezdech.

Český útočník v dresu Lightning Ondřej Palát v utkání proti Detroitu.

Diváci v Joe Louis aréně čekali na branku až do poloviny prostředního dějství. Nyquist se u mantinelu protáhl přes modrou čáru, přihrál Zetterbergovi, který z mezikruží pohotově vypálil a překonal gólmana Vasilevského. Vzápětí mohl srovnat Coburn, ale v samostatném úniku ho vychytal Mrázek. Zahanbit se nenechal ani Vasilevskij, jenž se vyznamenal proti Nyquistovi.

Ve třetí třetině se prosadili i hosté zásluhou Ondřeje Paláta. Kučerov v útočném pásmu vystřelil, Mrázek jeho střelu neudržel a puk se odrazil přímo k Palátovi, který již neměl problém zakončit do odkryté klece. Pětadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku si připsal 15. branku v ročníku, bodoval počtvrté v řadě a poosmé z posledních devíti zápasů, v nichž posbíral 10 bodů za dva góly a osm asistencí.

V prodloužení byli aktivnější hráči Tampy. Český gólman držel Red Wings stále ve hře, když zneškodnil dva pokusy Drouina, ale na Kučerovovu střelu po skvělém pasu Pointa byl krátký. Blesky jsou tak pouze bod od divoké karty zaručující postup do play off. Tu nyní ve Východní konferenci drží v ruce hráči Islanders díky vítězství 4:3 po nájezdech v Pittsburghu. Mají stejně bodů jako devátý Boston, jenž prohrál čtyřikrát v řadě. Ostrované ale disponují jedním zápasem k dobru.

Žraloci padli popáté v řadě

Ústřední postavou v duelu Pacifické divize mezi Dallasem a San Jose byl Adam Cracknell, který vstřelil hattrick a výraznou měrou se tak podílel na vítězství Stars 6:1. Bod za asistenci si při vysoké výhře připsal i Aleš Hemský. Ve druhé dvacetiminutovce ihned po buly vybídl ke skórování Jammieho Benna, jenž v čase 25:19 zvyšoval na 3:0.

Tříbodový večer zažil i Jason Spezza, který si připsal tři přihrávky. Po té poslední završil skóre na konečných 6:1 Klingberg. Žraloci v Texasu prohráli během týdne podruhé a celkově padli popáté za sebou.

Neúspěšná série San Jose potěšila zejména příznivce konkurenčního Anaheimu. Ducks se po výhře 3:1 nad Winnipegem bodově dotáhli právě na Sharks.

Výsledky pátečních zápasů NHL:
Pittsburgh - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 22. Gaunce, 34. Crosby, 54. Cullen - 25. Nelson, 30. Lee, 40. Cizikas, rozhodující sam. nájezd Tavares. Střely na branku: 40:46. Diváci: 18 659. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Nelson (oba Islanders), 3. Gaunce (Pittsburgh).
Anaheim - Winnipeg 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 18. Perry, 37. Cogliano, 59. Silfverberg - 27. Morrissey. Střely na branku: 35:18. Diváci: 15 647. Hvězdy zápasu: 1. Bernier (Anaheim), 2. Hutchinson (Winnipeg), 3. Perry (Anaheim).
Dallas - San Jose 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Branky: 9., 28. a 45. Cracknell, 22. Ritchie, 26. Jamie Benn (Hemský), 46. Klingberg - 28. J. Thornton. Střely na branku: 29:21. Diváci: 17 265. Hvězdy zápasu: 1. Cracknell, 2. Spezza, 3. Lindell (všichni Dallas).
Detroit - Tampa Bay 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 29. Zetterberg - 46. Palát, 64. Kučerov. Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 32 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,75 procenta. Střely na branku: 30:32. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov (Tampa), 2. Zetterberg (Detroit), 3. Palát (Tampa).