St. Louis - Calgary 2:3Frolík byl u vítězné trefy, Panteři roznesli Chicago, ale Jágr nedohrál

New York

Útočník Calgary Michael Frolík se asistencí podílel na vítězném gólu Seana Monahana v St. Louis a pomohl tak Plamenům k výhře 3:2 v prodloužení. Martin Hanzal si připsal jednu asistenci, ale jeho Minnesota podlehla doma Vancouveru 2:4. Ostatní Češi vyšli bodově naprázdno. Panteři deklasovali na vlastním ledě Chicago 7:0, největší podíl měl na vítězství Jonathan Marchessault, jenž vstřelil premiérový hattrick. Jaromír Jágr odstoupil z utkání během druhé třetiny kvůli zranění v dolní části těla.

Mark Giardano s Michaelem Frolík gratulují Seanu Monahanovi k vítěznému gólu proti St. Louis.

V úvodním dějství byli aktivnější domácí, kteří neskórovali jen zásluhou skvělým zákroků brankáře Elliota, jenž se proti svým bývalým spoluhráčům činil. V závěru první třetiny se naskytla hostům přesilová hra, kterou po půl minutě přetavil v gól rychlou střelou z mezikruží Brouwer, který v minulé sezóně také působil u Blues.

Na začátku druhé dvacetiminutovky zahrozil Tarasenko, ale puk zastavila tyčka. Na druhé straně mohl navýšit skóre Tkachuk, ale zaskvěl se i Allen. V čase 28:08 už domácí vyrovnali. Barbašev na dvakrát dostal kotouč na Elliotova záda. Ruský útočník dobře vybruslil, ale nejdříve trefil pouze nohu bránícího hráče. Puk se k němu však odrazil zpět a jednadvacetiletý mladíček rychle využil dezorientované obrany Flames.

Ve třetí třetině mělo znovu více práce Elliot, ale překonal ho pouze Schwartz, jenž se dostal k odražené střele. O tři minuty později už ale bylo srovnáno, když v ponechané výhodě trefil Bartkowski brusli Bouwmeestera, od níž se puk odrazil za brankovou čáru.

V prodloužení pak tři vteřiny před sirénou rozhodl se štěstím Monahan a Calgary si po dvou porážkách v řadě připsalo výhru.

Florida si zastřílela proti Chicagu, Boston se prodral na pozice play off

Jonathanové Marchessault a Huberdeau byli hlavními strůjci vysokého vítězství Floridy proti Chicagu 7:0. Prvně jmenovaný během závěrečné třetiny dovršil hattrick, mladší z Kanaďanů si připsal ještě o bod více za jednu branku a tři asistence. Český veterán Jágr odehrál jen deset střídání, přesto byl na ledě u dvou gólů. Zranění utrpěl ve druhé třetině po tvrdém hitu od slovenského útočníka Richarda Pánika. Vynechal několik střídání, v poslední minutě prostředního dějství ještě naskočil na led, ale ve třetí třetině už se do hry nevrátil.

Trenér Tom Rowe po utkání prohlásil, že Jágrovo zranění není nijak vážné. Pětačtyřicetiletý útočník by měl s mužstvem odcestovat k pondělnímu zápasu do Buffala, ale není jisté, že bude hrát.

Medvědi z Bostonu přehráli v New Yorku v boji o divokou kartu Islanders 2:1 a vystřídali je na osmé pozici Východní konference. Skóre otevřel domácí Tavares po deseti minutách, kdy na vlastní modré převzal puk, v útočném pásmu se vyhnul Pastrňákovi a střelou přes obránce McQuaida překonal Chudobina, který nastoupil místo zraněného Raska. Obě branky Bostonu zařídil Riley Nash.

Po třech zápasech, které proseděl jen na střídačce, se vrátil do branky Philadelphie Michal Neuvirth. Na ledě Columbusu válel, pochytal 20 z 21 střel, porážce 0:1 ale nezabránil. Autorem jediného gólu byl ve 34. minutě Alexander Wennberg, který šikovně tečoval střelu Kylea Quinceyho.

Výsledky sobotní NHL:
Minnesota - Vancouver 2:4 (0:0, 0:4, 2:0)
Branky: 58. R. Suter (Hanzal), 59. E. Staal - 21. a 26. Boucher, 32. Boeser, 34. Skille. Střely na branku: 27:21. Diváci: 19 184. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Boucher, 3. Bachman (všichni Vancouver).
Columbus - Philadelphia 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 34. Wennberg. Neuvirth odchytal za Philadelphii 59 minut, z 21 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zákroků měl 95,2 procenta. Střely na branku: 21:36. Diváci: 19 052. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Wennberg, 3. Quincey (všichni Columbus).
St. Louis - Calgary 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 29. Barbašev, 48. Schwartz - 18. Brouwer, 51. Bartkowski, 65. Monahan (Frolík). Střely na branku: 31:31. Diváci: 19 516. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Brouwer (oba Calgary), 3. Barbašev (St. Louis).
Buffalo - Toronto 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
Branky: 23. a 34. Eichel, 8. O'Reilly, 10. E. Kane, 26. Kulikov - 10. Brown, 23. Matthews. Střely na branku: 38:34. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. O'Reilly, 3. Ennis (všichni Buffalo).
Montreal - Ottawa 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 22. a 26. Markov, 10. Weber - 33. Pageau. Střely na branku: 24:32. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Markov, 2. Price, 3. Weber (všichni Montreal).
New Jersey - Carolina 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 38. Zajac - 23. a 57. Aho, 50. Skinner. Střely na branku: 27:28. Diváci: 15 088. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Skinner (oba Carolina), 3. Zajac (New Jersey).
NY Islanders - Boston 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 11. Tavares - 11. a 45. Riley Nash. Střely na branku: 19:18. Diváci: 15 795. Hvězdy zápasu: 1. Riley Nash, 2. Chudobin (oba Boston), 3. Tavares (Islanders).
Washington - Arizona 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky: 56. a 59. Winnik, 9. Ovečkin, 56. Justin Williams - 53. Holland. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Winnik, 2. Holtby (oba Washington), 3. M. Smith (Arizona).
Nashville - San Jose 7:2 (2:0, 2:2, 3:0)
Branky: 5. a 46. Sissons, 25. a 58. Neal, 16. McLeod, 35. Subban, 60. Arvidsson - 25. Marleau, 37. Braun. Střely na branku: 34:28. Diváci: 17 282. Hvězdy zápasu: 1. Sissons, 2. C. Smith, 3. Rinne (všichni Nashville).
Edmonton - Colorado 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 2. Pouliot, 11. Draisaitl, 49. Caggiula, 56. Nugent-Hopkins - 3. Andrighetto. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Caggiula, 2. Brossoit, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).
Florida - Chicago 7:0 (0:0, 3:0, 4:0)
Branky: 32., 45. a 48. Marchessault, 21. Barkov, 31. Huberdeau, 48. Bjugstad, 52. R. Smith. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18 625. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Reimer, 3. Barkov (všichni Florida).
Los Angeles - NY Rangers 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 34. Stepan, 42. McDonagh, 59. Rick Nash. Střely na branku: 30:20. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Stepan, 3. McDonagh (všichni Rangers).