Jihlava - Pardubice 4:3 SNJihlava ztratila třígólový náskok, nakonec ale Pardubice udolala

65. Seman (rozhodující nájezd) 4 : 3

Hokejisté Jihlavy sice ztratili v 8. kole baráže o extraligu tříbrankové vedení nad Pardubicemi, nakonec však Dynamo porazili 4:3 po samostatných nájezdech. Dukla tak i ve čtvrtém domácím zápase v boji o návrat mezi elitu získala dva body. Nájezdy rozhodl Filip Seman. Jihlava se udržela v čele tabulky o skóre před Českými Budějovicemi, Pardubice jsou s dvoubodovou ztrátou třetí.

Zleva Petr Hubáček z Pardubic a Tomáš Kaláb a brankář Miroslav Svoboda z Jihlavy.

Dukla po dvou porážkách na ledě Pardubic a Karlových Varů vstoupila do utkání lépe. Druhou přesilovku využil Seman, když od modré vypálil Šidlík, puk se od zadního mantinelu odrazil k Szathmárymu, ten ale puk ještě posunul na Semana a Jihlava vedla.

Pardubice mohly vyrovnat o necelé tři minuty později, ale Tomáškovu střelu Svoboda vyrazil a ani Schaus z dorážky domácího gólmana nepřekonal. Hosté byli poté lepším týmem, ale naráželi na skvělého Svobodu. Beran, Schaus ani Čáslava vyrovnat nedokázali, naopak to byla Jihlava, která udeřila z protiútoku.

Skořepa poslal na pravé straně do sóla Jiránka, který prostřelil Růžičku. Stejný hráč dokázal utnout tlak Pardubic svým druhým gólem v zápase v 35. minutě, když po skrumáži dorazil puk do odkryté branky.

To už ale Dukla hrála bez zraněného kapitána Čachotského, který po souboji u mantinelu z utkání odstoupil. Dukla bez svého lídra prakticky rezignovala na útok, a i když tlak Pardubic v závěru druhé třetiny ještě ustála, na začátku třetí části hry už ne. Pardubice dvěma góly v rozmezí 47 sekund snížily na 2:3 a v 46. minutě vyrovnal v přesilovce Trončinský.

I čtvrté barážové utkání na Horáckém stadionu se tak prodlužovalo. V posledních vteřinách prodloužení mohl rozhodnout Seman, ale sám proti Růžičkovi se neprosadil. Domácí to ale mrzet nemuselo, druhý bod nakonec přesto získali. Růžičku v nájezdech překonali Seman a Zeman, Tomášek a Sýkora na druhé straně neuspěli.

Osmé kolo baráže o hokejovou extraligu:
HC Dukla Jihlava - HC Dynamo Pardubice po sam. náj. (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. F. Seman (Szathmáry, Šidlík), 24. Jiránek (J. Skořepa), 35. Jiránek (Jergl, J. Skořepa), rozhodující nájezd F. Seman - 42. Ovčačík (D. Tomášek, Trončinský), 42. P. Sýkora (Rolinek), 46. Trončinský (Schaus). Rozhodčí: Hradil, Souček - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc M. Bárta (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6200 (vyprodáno).
Jihlava: M. Svoboda - J. Říha, Dundáček, Szathmáry, Šidlík, Půža, D. Kajínek, Kaláb - Jiránek, J. Skořepa, Jergl - Čachotský, F. Seman, A. Zeman - Důras, R. Hubáček, Diviš - D. Čermák, Jícha, Anděl. Trenéři: Vlk a F. Zeman.
Pardubice: M. Růžička - Schaus, Čáslava, Trončinský, Ovčačík, Ščotka, Chaloupka - P. Sýkora, Nahodil, Rolinek, - J. Sýkora, Špirko, P. Hubáček - M. Beran, D. Tomášek, M. Bárta - Starý, T. Kaut, Panna. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.