St. Louis - Nashville 3:4Stav série 0:1Sobotkův gól nestačil. St. Louis padlo s rozjetým Nashvillem

Ani gól Vladimíra Sobotky nepomohl hokejistům St. Louis k vítězství v úvodním utkání 2. kola play off NHL proti Nashvillu. Blues prohráli na domácím ledě 3:4. Predators navázali na výkony ze série s Chicagem a v součtu vyhráli popáté v řadě. Ve druhém střetnutí porazil Edmonton Anaheim 5:3.

Obránci Nashvillu P.K. Subban (76) a Ryan Ellis (4) oslavují gól.

Český centr v polovině třetí třetiny srovnával skóre na průběžných 3:3. Sobotka si nabruslil od mantinelu a střelou o tyč nedal Rinnemu v bráně šanci. Slávistický odchovanec vstřelil svůj druhý gól ve vyřazovací části.

Nicméně Predators rozhodli o svém triumfu o pět minut později. Premiérovou trefu v play off vstřelil Fiddler a Nashville tak ovládl první partii.

Stinnou stránkou vítězství je ztráta švýcarského útočníka Fialy. Dvacetiletého mladíka na začátku druhé třetiny tvrdě přitiskl na mantinel obránce Blues Bortuzzo a Fiala se poté nemohl vrátit na nohy a museli ho odvést na nosítkách.

Svěřence trenéra Petera Lavioletta zatím nikdo v pěti odehraných duelech play off neporazil. A to do vyřazovacích bojů pronikli z posledního postupového místa na Západě.

Edmonton rozhodl o své výhře v závěrečné třetině, která byla bohatá na góly. Ze šesti branek, které padly, se hned čtyřikrát trefili hráči kanadského týmu. Dvakrát se prosadil obránce Larsson, jednou z přesilovky Letestu a do prázdné branky vše uzavřel Draisaitl. Za Ducks kontrovali Eaves a Silfverberg, jehož zásah posvětil až videorozhodčí.

2. kolo play off NHL:
Západní konference - 1. zápasy:
St. Louis - Nashville 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 29. Parayko, 47. Schwartz, 50. Sobotka - 12. Wilson, 23. Subban, 33. Forsberg, 55. Fiddler. Střely na branku: 30:32. Diváci: 19.154. Hvězdy zápasu: 1. Subban (Nashville), 2. Parayko, 3. Schwartz (oba St. Louis).
Anaheim - Edmonton 3:5 (0:0, 1:1, 2:4)
Branky: 21. Getzlaf, 50. Eaves, 51. Silfverberg - 27. a 47. Letestu, 49. a 56. Larsson, 59. Draisaitl. Střely na branku: 36:32. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Larsson (Edmonton), 2. Getzlaf (Anaheim), 3. Letestu (Edmonton).