Plzeň - Ml.Boleslav 3:3Plzeň zachránila remízu s Boleslaví, ale titul se jí vzdálil

Plzeň

Fotbalisté Plzně navzdory drtivému závěru v 28. ligovém kole s Mladou Boleslaví jen remizovali 3:3 a výrazně se jim vzdálila obhajoba titulu. Viktoria zůstala na druhém místě tabulky, a pokud Slavia v sobotu porazí doma Duklu, budou Západočeši na Pražany ztrácet dva zápasy před koncem sezóny už čtyři body.

Lukáš Hejda z Viktorie (uprostřed) dává vyrovnávací gól na 3:3 přes Douglase Da Silvu z Boleslavi. Vlevo je Patrizio Stronati.

Mladá Boleslav je čtvrtá s náskokem pěti bodů na Teplice, které mají utkání k dobru. Hosté vedli v Plzni po gólech Rusa Vladislava Ljovina, Jana Kysely a Adama Jánoše v 65. minutě 3:0, ale poté se dvakrát trefil střídající Michael Krmenčík a v nastavení srovnal Lukáš Hejda.

Plzeň nastoupila bez dvou opor: zraněného brankáře Kozáčika a nemocného Limberského, místo nichž dostali šanci gólman Bolek a bek Janža. Viktoria začala aktivně, ale větší šanci si v úvodu nevytvořila.

Naopak Boleslav hned ze své první možnosti v 17. minutě otevřela skóre. Janža odvrátil Marešův přízemní centr jen těsně za vápno, kde byl volný Ljovin a proti jeho technické a umístěné střele k tyči se Bolek natahoval marně. Ruský záložník se dočkal první trefy v české lize.

Hosté chvílemi bránili v jedenácti lidech a Plzeň se proti zformované obraně těžko prosazovala. Až v 41. minutě se uvolnil Hořava a technickou ranou šajtlí těsně minul. Za tři minuty nacentroval do vápna Hubník a proti Petrželově hlavičce se vytáhl gólman Vejmola. Následně se domácí marně dožadovali penalty po zákroku Jánoše na Ivanschitze.

Plzeňský trenér Bečka o poločase hned dvakrát střídal, Pilař nahradil Kopice a Krmenčík Ivanschitze. Právě Pilař v 52. minutě kolmicí vysunul Krmenčíka, ale ten v úniku trefil jen brankáře Vejmolu.

Drtivý nápor přinesl "jen" vyrovnání

Místo vyrovnání v 58. minutě přidala pojistku Boleslav a znovu jí ke gólu pomohla domácí defenzíva. Matějů odvrátil vysoký míč na hranici malého vápna, kam si naběhl Kysela a nabídnutou šanci zužitkoval střelou k tyči. Hostující obránce skóroval v lize po více než třech letech.

Boleslav byla ve Štruncových sadech neskutečně efektivní a z další šance přidala třetí gól, když se v 65. minutě křížnou ranou prosadil Jánoš. Hned za dvě minuty domácí snížili. Po centru střídajícího Hájka se hlavou k tyči prosadil Krmenčík a skóroval téměř po měsíci.

Viktoria se nadechla k velkému náporu a v 79. minutě už to bylo jen o gól. Na křížný balón si naběhl Petržela a jeho centr do vápna uklidil z první do sítě svou druhou brankou v utkání Krmenčík.

Plzeň pokračovala v drtivém náporu a v první minutě nastavení jej proměnila ve vyrovnání, když se z otočky trefil k tyči stoper Hejda. Druhou remízu po sobě a třetí bodovou ztrátu z posledních čtyř kol už ale Viktoria neodvrátila.

28. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 3:3 (0:1)
Branky: 66. a 79. Krmenčík, 90.+1 Hejda - 17. Ljovin, 58. Kysela, 65. Jánoš. Rozhodčí: Proske - Koval, Kříž. ŽK: Mareš, Vejmola, Čmovš, Přikryl (všichni Mladá Boleslav). Diváci: 10 488.
Plzeň: Bolek - Matějů, Hejda, Hubník, Janža (63. Hájek) - Hořava, Hrošovský - Petržela, Ivanschitz (46. Krmenčík), Kopic (46. Pilař) - Bakoš. Trenér: Bečka.
Mladá Boleslav: Vejmola - Kysela (82. Pauschek), Da Silva, Stronati, Fleišman - Takács, Ljovin - Jánoš, Přikryl, Mareš (89. Mebrahtu) - Železník (77. Čmovš). Trenér: Svědík.