Ottawa - Pittsburgh 2:1Stav série 3:3Senátoři odmítli dovolenou, Nashville si musí na soupeře ve finále Stanley Cupu počkat

Hokejisté Ottawy odvrátili v šestém duelu finále Východní konference play off NHL hrozbu vyřazení! Na svém ledě udolali Pittsburgh 2:1 a srovnali stav série na 3:3 na zápasy. O vítězi a soupeři Nashvillu ve finále Stanley Cupu tak rozhodne až závěrečné sedmé utkání, které je na programu ve čtvrtek v Pittsburghu.

Brankář Pittsburghu Matthew Murray (30) zasahuje před dvojicí útočníků Ottawy Bobbym Ryanem (vlevo) a Markem Stonem.

Obhájci titulu začali úterní duel lépe, po gólu nejproduktivnějšího hráče letošního play off Jevgenije Malkina se ujali vedení, ale kanadský tým se oklepal z předešlého debaklu 0:7 a na přelomu druhé a třetí třetiny otočil skóre po trefách Bobbyho Ryana a Mika Hoffmana.

Domácí vyrovnali při přesilové hře pět na tři a Matta Murrayho v brance Pittsburghu překonali po téměř sto minutách. Rozhodující úder zasadil Hoffman v čase 41:34 dělovkou z levého kruhu. Brankář Craig Anderson podpořil výhru svých barev 45 úspěšnými zákroky.

"Nemůžete změnit, co se stalo. Musíte se koukat dopředu, těšit se na další zápas. Jakmile se vám nepovede zápas, jste střídán, je potřeba to hodit za hlavu, když opouštíte kluziště," uvedl Anderson, který v minulém duelu pustil v první třetině čtyři branky z 14 střel. "Snažil jsem se maximálně koncentrovat na to, co se děje teď, abych byl připraven co nejlépe zasáhnout. Z toho se pak skládá velký obraz, výsledek," podotkl.

Pittsburghu nebylo nic platné, že v utkání soupeře přestřílel 46:30. "Šance jsme si vypracovali, měli jsme některou z nich proměnit. Pravděpodobně jsme si zasloužili lepší výsledek, ale tak to v hokeji chodí. Pokud předvedeme stejný výkon i příště, máme slušnou šanci vyhrát," řekl kapitán Penguins Sidney Crosby.

Finále Východní konference play off NHL:
Ottawa - Pittsburgh 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 34. Ryan, 42. Hoffman - 25. Malkin. Střely na branku: 30:46. Diváci: 18 111. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Ryan, 3. Anderson (všichni Ottawa). Stav série: 3:3.