Pittsburgh - Ottawa 3:2 PPStav série 4:3Tučňáci to dokázali! Zvládli drama a dál mohou snít o obhajobě titulu

Pittsburgh

Opět po roce si zahrají o Stanley Cup hokejisté Pittsburghu. V rozhodujícím sedmém zápase finále play off Východní konference NHL na svém ledě porazili 3:2 ve 2. prodloužení Ottawu. Rozhodující gól vstřelil v 86. minutě Kunitz. Penguins se o nejslavnější hokejovou trofej střetnou s Nashvillem.

Hokejisté Pittsburghu zleva Chris Kunitz (14), Sidney Crosby (87) a Jevgenij Malkin (71) pózují s trofejí pro vítěze Východní konference.

Sen o obhajobě žije dál. Tučňáci mají šanci podruhé za sebou zvednout nad hlavu Stanley Cup, což se naposledy povedlo hokejistům Detroitu v sezónách 1996/97 a 1997/98. Od té doby byl každý rok jiný vítěz. Kromě sezóny 2004/05, kdy byla výluka.

V rozhodujícím utkání proti Senators zářil především Chris Kunitz. Sedmatřicetiletý útočník si do té doby připsal v play off jen dvě asistence. V sedmém střetnutí se ale blýskl třemi body (2+1), přičemž nejvíce zazářil v čase 85:09, kdy po Crosbyho přihrávce propálil Andersona a vystřelil Pittsburghu postup do finále NHL.

Tučňáci v sedmém duelu dvakrát vedli, ale pokaždé dokázala Ottawa srovnat. Jako první udeřil v polovině utkání Kunitz, na jehož zásah reagoval po dvaceti vteřinách Stone. V závěrečné třetině se v přesilové hře trefil Schultz, ale v 55. minutě srovnal Dzingel. Postup domácím ale v druhém prodloužení tvrdou ranou zajistil opět Kunitz.

Pittsburgh podruhé v play off zvládl sedmizápasové drama. Nejprve zdolal vítěze základní části Washington, a nyní si stejným poměrem poradil s posledním kanadským celkem ve vyřazovacích bojích. Teď na svěřence Mikea Sullivana čeká Nashville, který na cestě do finále přešel přes Chicago, St. Louis a Anaheim.

První finálový zápas je na programu v úterý od 2:00 SELČ v Pittsburghu.

Finále Východní konference play off NHL - 7. zápas:
Pittsburgh - Ottawa 3:2 ve druhém prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 30. a 86. Kunitz, 52. Schultz - 31. Stone, 55. Dzingel. Střely na branku: 42:29. Diváci: 18.604. Hvězdy zápasu: 1. Kunitz, 2. Schultz (oba Pittsburgh), 3. Anderson (Ottawa). Konečný stav série: 4:3.