Halepová - Plíšková 6:4, 3:6, 6:3Útok na tenisový trůn těsně nevyšel! Karolína Plíšková parádní bitvu o finále French Open prohrála

Útok na tenisový trůn a premiérový grandslamový titul tentokrát nevyjde. Česká tenistka Karolína Plíšková sice předvedla v semifinále French Open skvělý výkon, ale třetí nasazené Rumce Simoně Halepové nakonec podlehla 4:6, 6:3 a 3:6. Pětadvacetiletá Češka se mohla stát v případě postupu do finále novou světovou jedničkou. To se teď může v případě finálové výhry nad Lotyškou Ostapenkovou povést právě Halepové.

Zklamaná Karolína Plíšková po zkaženém míči v semifinále French Open.

Rumunka začala semifinálovou bitvu lépe. Plíšková ve třetí hře vyrobila dvě dvojchyby a umožnila Halepové získat náskok brejku, který už soupeřka nepustila. Rumunce se dařilo dostávat hru do delších výměn a v přestřelkách od základní čáry se lépe pohybovala a měla jistější údery než česká tenistka.

Rodačka z Loun se snažila ukončovat výměny, jenže ke 12 vítězným míčům nakupila v úvodním dějství 24 nevynucených chyb. Dva brejkboly po svém ztraceném podání i díky skvělé obraně soupeřky nevyužila a další šance už v prvním setu nedostala.

Naopak v závěru musela odvracet dva setboly při svém podání. Krizovou chvilku ustála, ale Halepová už následně po hodině a čtyřech minutách sadu doservírovala.

Plíšková stupňovala agresivitu

Od začátku druhé sady svěřenkyně Davida Kotyzy ještě přidala na riziku a agresivitě, což se jí vyplácelo. Díky nátlakové hře poprvé sebrala Rumunce servis, a když svůj náskok za stavu 4:2 uhájila proti třem brejkbolům soupeřky, jindy ledově klidná Češka si radostí zakřičela.

Pak ji dokonce dělil jediný míček od zisku druhé sady při podání soupeřky. Halepová sice hrozbu odvrátila, ale Plíšková následně set suverénně dopodávala do vítězného konce.

Česká reprezentantka, jíž během třetí sady hned dvakrát praskl výplet, výrazně zlepšila svoji hru od základní čáry. Jenže ani soupeřka nezaostávala.

Za stavu 2:1 skvěle se bránící Rumunka znovu soupeřce prolomila podání, zatímco Plíšková následně ani ze dvou brejkbolů nedokázala běhavé Rumunce servis sebrat. To se povedlo až v sedmé hře, v níž se vypnula k famóznímu výkonu a po parádním křížném forhendu smazala ztrátu.

Jenže po vydřeném gamu neudržela Češka koncentraci a po vlastních chybách pustila soupeřku do náskoku 5:3. To byl definitivní zlom. Halepová už si vidinu druhého finále French Open v kariéře ujít nenechala.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 36 miliónů eur):