Sevilla - Espaňol 1:1Fotbalisté Sevilly vstoupili do sezóny remízou s Espaňolem

Madrid

FC Sevilla, čtvrtý tým minulé sezóny španělské fotbalové ligy, vstoupil do nového ročníku domácí remízou 1:1 s Espaňolem Barcelona. Nepovedený návrat do Sevilly prožil argentinský záložník Éver Banega, jenž se nechal v 84. minutě za faul a protesty vyloučit.

Sevilla ve středu úspěšně rozehrála čtvrté předkolo Ligy mistrů, ale na vítězství 2:1 na hřišti tureckého Basaksehiru v sobotu nenavázala. Ve 26. minutě sice poslal domácí do vedení Francouz Clément Lenglet, o necelých deset minut později však srovnal Brazilec Léo Baptistao.

O závěrečný nápor připravil Sevillu navrátilec z Interu Milán Banega, jenž dostal v rychlém sledu žluté karty nejprve za faul a poté za urážky rozhodčího. Sevilla tak remizovala v prvním domácím duelu pod trenérem Eduardem Berizzem, který nahradil Jorgeho Sampaoliho, jenž po úspěšné sezóně odešel k argentinské reprezentaci.

Dnes své úvodní ligové zápasy odehrají i tradiční favorité FC Barcelona a Real Madrid.