Petrohrad - CSKA 4:2Obhájce titulu Petrohrad začal KHL výhrou nad CSKA Moskva

Jubilejní desátý ročník Kontinentální hokejové ligy odstartoval vítězstvím mistrovského Petrohradu. Obhájce Gagarinova poháru porazil nejlepší tým základní části minulé sezóny CSKA Moskva 4:2 a získal Otevírací pohár. Vítězný gól dala největší hvězda soutěže Ilja Kovalčuk, kterého se povedlo Petrohradu udržet, i když slavný kanonýr uvažoval o návratu do NHL.

Svěřenci Olega Znaroka vedli po první třetině 2:0, ale hostům se povedlo v úvodu druhé části snížit zásluhou Michaila Grigorenka. V 32. minutě vrátil SKA dvougólový náskok Kovalčuk a na začátku třetí třetiny přidal čtvrtou branku Petrohradu v oslabení Sergej Širokov. Maxim Šalunov vzápětí už jen zmírnil porážku CSKA, na jeho střídačce nevyšla premiéra novému kouči Igoru Nikitinovi.