Manchester City - Everton 1:1Rooney dal gól do sítě Citizens, ti pak vydřeli remízu

Manchester/Praha

Útočník Wayne Rooney už sice od léta není Rudým ďáblem. V pondělí večer ale udělal svému bývalému klubu - Manchesteru United - radost. Deset minut před poločasem totiž vstřelil vedoucí gól Evertonu na hřišti Manchesteru City. Zápas 2. kola Premier League nakonec skončil nerozhodně 1:1.

V poslední sezóně si na Old Trafford pořádně nekopl, Wayne Rooney se trápil. A když se v létě objevila možnost vrátit se do Evertonu, souhlasil. Dokonce prozradil, že i když byl léta hráčem Manchesteru United, dál spal v modrém pyžamu Evertonu...

A teď, ve druhém kole Premier League, se do Manchesteru vrátil, aby se postavil slavnému rivalovi - Citizens. Předvedl se parádně. Deset minut před poločasem dostal ideální přihrávku z pravé strany. Levačkou trefil míč, ten se vešel do mezery mezi nohama brankáře. Prudká rána díky teči nohy změnila směr a s pomocí tyče skončila v síti - 0:1. Byla to jeho dvoustá trefa v Premier League.

Hranici 200 branek pokořil jednatřicetiletý útočník jako druhý hráč v historii po rekordmanovi Alanu Shearerovi, který má na kontě 260 gólů. "Cítil jsem se v klubu dvoustovkařů osamělý. Gratuluji a vítej!" blahopřál Rooneymu na twitteru ještě během zápasu Shearer.

Krátce před odchodem do kabin viděl navíc domácí fotbalista Kyle Walker červenou kartu. V deseti se Citizens snažili po přestávce o obrat. Vynutili si velký tlak, Everton se většinou bránil a nakonec chvíli před koncem inkasoval. Nakonec i hosté z Liverpoolu nedohráli v plné síle. Ve vyhecované koncovce viděl druhou žlutou kartu Schniderlin. Další branka už nepadla.