Spartak Moskva vyhrál v ruské lize nad Permem

MOSKVA

Fotbalisté Spartaku Moskva zvítězili v sobotním utkání 15. kola ruské ligy na hřišti Amkaru Perm 3:1 a v tabulce se posunuli na druhé místo o dva body za vedoucího nováčka z Nalčiku. Za moskevský tým, s kterým se může utkat Liberec v třetím předkole Ligy mistrů, odehrál celý zápas český obránce Martin Jiránek. Jeho krajan Radoslav Kováč nenastoupil kvůli červené kartě z minulého zápasu.

V prvním poločase padly rychle za sebou tři góly. Hosty dostal v 26. minutě do vedení Bystrov, který své sólo proti brankáři Stěpanovovi zakončil střelou mezi gólmanovy nohy, krátce nato ale vyrovnal Savin z penalty za faul Kováčova náhradníka Iencsiho. Za další dvě minuty už ale Spartak opět vedl, když Bystrovův průnik z rohu hřiště zakončil Kaliničenko.

V druhé půli si Moskvané udržovali převahu a v 64. minutě udeřili potřetí. Argentinský útočník Cavenaghi dopravil patičkou zblízka míč do branky po kombinaci, nad kterou se podle reportáže serveru gazeta.ru tajil dech.

Výhrou 3:1 tak Spartak ukončil sérii tří remíz včetně nerozhodného výsledku v Lize mistrů v Moldavsku. Odveta proti Šeriffu Tiraspol ho čeká ve středu doma v Lužnikách; pokud uspěje, utká se v třetím předkole s Libercem.

Spartak nastoupil v sestavě Kowalewski - Jiránek, Iencsi, Stranzl, Rodríguez - Bystrov (72. Bojarincev), Mozart (86. Rebko), Kaliničenko, Titov - Pavljučenko, Cavenaghi.

Druhý zápas dne, moskevské derby Torpedo - CSKA, začne v 17:00.