Hamburk - Dortmund 0:3Dortmund zůstává bez prohry a opět vede

Fotbalisté Dortmundu zvítězili v Hamburku 3:0, ani v pátém kole německé lize neprohráli a neinkasovali a vrátili se do čela tabulky. Úřadující mistr Bayern Mnichov ztrácí na Borussii z druhého místa bod.

Shinji Kagawa z Dortmundu se raduje z gólu proti Hamburku.

Dortmund poslal do vedení ve 24. minutě Šindži Kagawa a ve druhém poločase náskok favorita zvýraznili Pierre-Emerick Aubameyang s Christianem Pulisicem.

Berlínská Hertha s Vladimírem Daridou v záloze na svém stadionu zdolala Leverkusen 2:1 a zabrala po sérii tří bundesligových zápasů bez vítězství.

Hoffenheim v Mohuči dohnal dvoubrankové manko a gólem v nastavení zvítězil 3:2. Obránce Pavel Kadeřábek zůstal jen na lavičce hostů, kteří zůstali bez porážky a poskočili na třetí příčku.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:
Kolín nad Rýnem - Eintracht Frankfurt 0:1 (22. Haller z pen.)
Freiburg - Hannover 1:1 (83. Petersen - 65. Harnik)
Hamburk - Dortmund 0:3 (24. Kagawa, 63. Aubameyang, 79. Pulisic)
Hertha Berlín - Leverkusen 2:1 (16. Leckie, 24. Kalou - 84. Brandt)
Mohuč - Hoffenheim 2:3 (5. Latza, 16. Muto - 23. Amiri, 45.+1 Wagner, 90.+2 Uth)