Olomouc - Ml. Boleslav 1:3Mladá Boleslav vyhrála na ledě Olomouce

9. Holík 0 : 1
29. Pacovský 0 : 2
35. Eberle 1 : 2
40. Lenc 1 : 3

Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili v duelu 11. kola extraligy na ledě Olomouce 3:1. Hanáci počtvrté za sebou prohráli doma, Středočeši ukončili sérii tři venkovních proher. Olomoučtí poprvé po čtyřech předchozích vystoupeních nebodovali, zároveň však ztratili čtvrtý z posledních šesti zápasů.

Radoslav Macík z Jihlavy překonává brankáře Mladé Boleslavi Brandona Maxwella - archivní snímek.

První šanci duelu zařídila první formace hostujících Bruslařů. Kombinaci celé řady z vlastní třetiny zakončoval před domácím brankářem kapitán Hanzlík, olomoucká opora Konrád však odolal. Hanáci odpověděli tlakem třetí formace, rána Houdka prosvištěla kolem lapačky Maxwella i těsně vedle tyčky. V deváté minutě šli hosté do vedení. V přesilovce nahrál Klepiš Holíkovi a nedávná posila hostů nedala Konrádovi šanci.

Další možnost Středočechů pak při akci tři na jednoho a zakončení Pabišky zmařil Konrádův beton. V polovině duelu zasadili hosté druhou ránu do plánu Hanáků na body. Tentokrát ujela Kohoutům křídla druhé formace a Pacovský neměl po Valského pasu problém se zakončením. Domácím se dlouho nedařilo projit k brance Mladé Boleslavi, až ve 32. minutě byl sám před Maxwellem Burian. Zakončil však jen do betonů hostujícího brankáře.

Ve 35. minutě mohl snížit Jan Knotek, před brankou jej našel Ondrušek, ale olomoucký centr nezvedl dostatečně puk. To se povedlo o pár vteřin Eberlemu, který našel místo nad Maxwellovou vyrážečkou. Boleslav dokázala získat zpět dvoubrankové vedení 26 sekund před druhou pauzou, když volný kotouč našel Lenc a poslal ho pod horní tyč.

Třetí část začali Hanáci aktivně, Holec obral za brankou o puk Maxwella, svoji výhodu však nedokázal zužitkovat a americký gólman dokázal svoji chybu napravit. Z křídla pálil těsně vedle Sundher. Domácí ještě zkusili při přesilovce hru bez brankáře. V šanci byl Jan Knotek, Maxwell byl však pozorný. Mladá Boleslav tak vyhrála na Hané po zásluze 3:1.

11. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Eberle (Roman Vlach, L. Galvas) - 9. P. Holík (Klepiš, Stříteský), 29. Pacovský (Valský, Jan Hanzlík), 40. Lenc (Jan Hanzlík). Rozhodčí: Šír, M. Sýkora - Hlavatý, J. Ondráček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváků: 4012.
Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Sundher, J. Knotek, Laš - Eberle, Roman Vlach, Burian - Skladaný, Strapáč, Holec - Buc, B. Mráz (41. Rác), Ostřížek. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.
Mladá Boleslav: Maxwell - Eminger, Jan Hanzlík, Němeček, J. Říha, Hrdinka, Stříteský, Knot - P. Musil, P. Holík, Lenc - Pacovský, T. Knotek, Valský - Klepiš, Žejdl, Orsava - L. Pabiška, T. Urban, M. Procházka. Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka.