Toronto - Detroit 6:3Mrázek střídal Howarda, Detroit se ale vítězství nedočkal. Sobotkovo vyloučení pomohlo soupeři

Ani střídající Petr Mrázek nezastavil gólovou produktivitu hokejistů Toronta. Maple Leafs v nočním duelu NHL vstřelili českému brankáři Detroitu po jeho nástupu do branky dva góly, a nakonec na svém ledě vyhráli 6:3. Český útočník St. Louis Vladimír Sobotka dostal proti Chicagu v jeden čas dva tresty dohromady na šest minut. Z následné přesilovky Blackhawks dvakrát udeřili, nicméně Blues zápas zvládli a zvítězili 5:2.

Brankář Detroitu Petr Mrázek (34) zasahuje proti střele Connora Browna (28) z Toronta.

Mrázek začal střetnutí s Torontem na střídačce. Nicméně svého kolegu v brankovišti Jimmyho Howarda střídal už v 16. minutě, kdy byl americký gólman potřetí překonán.

Ale ani start pětadvacetiletého Čecha nebyl ideální. Puk ze sítě totiž lovil už po čtyřiceti sekundách. Úspěšným střelcem byl Brown, jehož střelu ideálně zaclonili spoluhráči a Mrázek nic neviděl. Ve druhé třetině propadla za záda českého brankáře střela obránce Riellyho. V závěrečně dvacetiminutovce ještě Nylander pečetil skóre gólem do prázdné branky.

Vítkovický odchovanec Mrázek nakonec utkání končil s úspěšností 90,5%.

Sobotkovo vyloučení pomohlo Chicagu

Český forvard St. Louis Vladimír Sobotka se také zapsal do statistik. Ale místo kanadských bodů posbíral hned osm trestných minut, z toho šest v jeden čas. Třicetiletý centr byl pět minut před koncem zápasu s Chicagem vyloučen na 2+2 minuty za vysokou hůl a zároveň dostal dvouminutový trest za hrubost. Předtím ještě pykal na trestné lavici za držení.

Přesilovou hru Blackhawks hned dvakrát využili, ale jen korigovali na průběžných 2:4. Konečnou podobu výsledku dal padesát dva sekund před koncem Schwartz, který dokonal hattrick a Bluesmani zvítězili o tři branky.

Třemi góly se blýskl i švédský útočník Adrian Kempe. Los Angeles přejelo Montreal a vévodí Západní konferenci.

NHL:
Toronto - Detroit 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)
Branky: 6. Kadri, 7. Hyman, 16. Matthews, 17. C. Brown, 33. Rielly, 57. W. Nylander - 13. Zetterberg, 28. Tatar, 29. Ericsson. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 43:53 minuty, inkasoval dvakrát z 21 střel a měl úspěšnost zákroků 90,5 procenta. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.158. Hvězdy zápasu: 1. Rielly, 2. Kadri (oba Toronto), 3. Jensen (Detroit).
St. Louis - Chicago 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 5., 26. a 60. Schwartz, 28. Tarasenko, 48. Brodziak - 55. Pánik, 57. Hartman. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18.752. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Allen, 3. Tarasenko (všichni St. Louis).
Los Angeles - Montreal 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
Branky: 48., 57. a 59. Kempe, 18. a 51. Cammalleri - 11. Byron. Střely na branku: 42:37. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kempe, 2. Cammalleri, 3. Quick (všichni Los Angeles).