Jablonec - Sparta 0:3Sparta umí vyhrát i venku. V Jablonci brala tři body po čtyřech letech

3. Šural 0 : 1
16. Šural 0 : 2
83. Šural 0 : 3

Jablonec

Díky hattricku útočníka Josefa Šurala zvítězila Sparta v sobotním duelu 11. kola fotbalové ligy na půdě Jablonce 3:0. Letenští, kteří na sever Čech přicestovali bez svého nejlepšího střelce Davida Lafaty, jenž se nevešel do nominace, triumfovali na Střelnici po čtyřech letech. Na vedoucí Plzeň snížili ztrátu na 12 bodů, Viktoria má však k dobru nedělní domácí utkání s Brnem.

Josef Šural ze Sparty Praha oslavuje svůj třetí gól během utkání 11.kola HET ligy v Jablonci.

Pražané, kteří na Střelnici navázali na vydařený druhý poločas proti Plzni, vstoupili do utkání ideálně: ve 3. minutě se hlavou na přední tyči prosadil Šural - 0:1. Po čtvrthodině vypustil pumelici domácí Jovovič, ovšem do míst, kde stál Dúbravka. Slovenský brankář míč s jistotou ztlumil. To už na trávníku nebyl letenský útočník Václav Kadlec, který musel kvůli zranění střídat. Trenér Andrea Stramaccioni místo něj poslal do hry Biabianyho.

Hosté měli navrch, výtečně je dirigoval Tomáš Rosický, který potřetí na podzim nastoupil v základní sestavě. A v 16. minutě se radovali podruhé. O druhý úder se zasloužila stejná dvojice: na rohový kop Vatajela si naskočil Šural a opět hlavou zvýšil na 2:0.

Tlak hostů pominul kolem třicáté minuty, kdy začal hrozit i Jablonec. Do přestávky mohl snížit, Doležal však netrefil ze tří kroků odkrytou branku. V nastavení první půle pak po hezké narážečce s Teclem pálil nebezpečně Masopust.

Krátce po změně stran se hnali tři Severočeši na jediného obránce. Jenže Trávník „hamounil", namísto přihrávky na jednoho ze dvou volných spoluhráčů nastřelil bránícího sparťana.

Po hodině mohl definitivně dostat domácí do kolen Vatajelu, který se po akci Biabianyho zjevil ve stoprocentní šanci. Pravačkou ale nezamířil přesně.

Poté se dvakrát mezi střelce mohl zapsat Michal Kadlec, radost mu pokaždé zkazil výborným zákrokem Hrubý. Letenské to však mrzet nemuselo, v 83. minutě po hrubce Považance dovršil Šural hattrick.

11. kolo první fotbalové ligy
FK Jablonec - Sparta Praha 0:3 (0:2)
Branky: 3., 16. a 83. Šural. Rozhodčí: Ardeleanu - Kubr, Fišer. ŽK: Považanec, Tecl, Mihálik - Hovorka, M. Kadlec. Diváci: 4883.
Jablonec: Hrubý - Jankovič, Kysela, Hübschman, Hanousek - Masopust, Považanec, Trávník, Jovovič (83. Kouřil) - Doležal (52. Mihálik), Tecl. Trenér: Klucký.
Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Kadlec - Mandjeck, Sáček (86. Mareček) - Šural, Rosický (73. Néstor), Vatajelu - V. Kadlec (8. Biabiany). Trenér: Stramaccioni.