Detroit - Calgary 8:2Pomsta i s úroky! Calgary si veze z Detroitu debakl

New York

Za necelý týden starou prohru 3:6 se hokejisté Detroitu revanšovali soupeřům z Calgary i s úroky. V domácí Little Caesars Areně ve středečním utkání NHL vyprovodila Rudá křídla kanadský celek s debaklem 8:2, po dvou gólech a asistenci si připsali Anthony Mantha a Andreas Athanasiou. Polovinu branek vstřelili vítězové v početní výhodě, Jaromír Jágr ani Michael Frolík v dresu poražených nebodovali.

Jaromír Jágr v sevření dvojice hráčů Detroitu Luka Witkowského (vlevo) a Jonathana Ericssona.

Brankářská jednička Flames Mike Smith se kvůli zranění ve spodní části těla nemohl postavit mezi tři tyče a jeho náhradníkovi Eddiemu Läckovi se zápas nepovedl. Z 15 střel pětkrát inkasoval a ve druhé třetině přepustil svoje místo Jonu Gilliesovi. Základ k vysokému vítězství položili hráči Detroitu už v první periodě, kterou vyhráli 4:1, Dylan Larkin se trefil dokonce v oslabení.

V sestavě vítězů scházel kvůli potížím s třísly Martin Frk a Petr Mrázek, který chytal před pár dny jejich vzájemný zápas v Calgary, zůstal mezi náhradníky. Závěr okořenila hromadná bitka, při níž rozhodčí rozdali celkem 111 trestných minut a pět hráčů bylo vyloučeno do konce utkání.

Calgary utrpělo nejtěžší porážku v sezóně a trenér Glen Gulutzan neskrýval rozčarování. "Vůbec jsme nebyli na zápas připraveni. Nebyli jsme důrazní, což je u gólů evidentní. Nebojovali jsme, ztrapnili nás. Nakopali nám zadky," soptil kouč.

Vítězná série Rangers skončila

Jestřábi z Chicaga ukončili šest zápasů trvající vítěznou šňůru New York Rangers. V domácím prostředí zvítězili i zásluhou prvního hattricku Arťoma Anisimova v nejslavnější hokejové lize světa 6:3 a poté, co v rozmezí 40. až 46. minuty otočili stav z 0:1 na 4:1 dokonce vyhnali hvězdného gólmana soupeře Henrika Lundqvista z branky.

Šanci tak v poslední třetině, v níž padlo dohromady sedm gólů, dostal Ondřej Pavelec, ani on ale domácí tým nezastavil. Předvedl sedm úspěšných zákroků a jednou inkasoval. Šestý gól přidali domácí při hře Rangers bez brankáře.

Návrat Davida Krejčího do sestavy Bostonu se blíží. Český centr, který nehrál jedenáct zápasů kvůli problémům se zády, začal s tréninkem bez omezení. Pro Bruins, které sužuje velká marodka je dobrou zprávou, že by mohl brzy nastoupit, protože výsledkově strádají a ve středu prohráli v Anaheimu 2:4.

Výsledky středečních zápasů NHL:
Detroit - Calgary 8:2 (4:1, 2:1, 2:0)
Branky: 6. a 57. Athanasiou, 16. a 25. Mantha, 8. Nyquist, 18. Larkin, 40. Abdelkader, 57. Glendening - 9. Ferland, 33. J. Gaudreau. Střely na branku: 27:28. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. Larkin, 3. Athanasiou (všichni Detroit).
Chicago - New York Rangers 6:3 (0:1, 1:0, 5:2)
Branky: 42., 46. a 57. Anisimov, 40. DeBrincat, 42. Hayden, 59. J. Toews - 10. Zibanejad, 48. K. Hayes, 52. Rick Nash. Střely na branku: 43:28. Ondřej Pavelec (NY Rangers) odchytal 13:15 minuty, inkasoval jeden gól z osm střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 21 528. Hvězdy zápasu: 1. Anisimov, 2. Schmaltz, 3. DeBrincat (všichni Chicago).
Anaheim - Boston 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 14. K. Roy, 35. Manson, 40. N. Ritchie, 43. D. Grant - 29. Heinen, 60. Acciari. Střely na branku: 27:41. Diváci: 15 089. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Wagner, 3. Vermette (všichni Anaheim).