Sparta - Ml.Boleslav 3:0Video v akci! Hned v premiéře potvrdilo první gól, Letenští snadno vyhráli

12. Jedlička (vlastní) 1 : 0
16. Zahustel 2 : 0
36. Šural 3 : 0

Páté místo, neuvěřitelná ztráta 18 bodů na vedoucí Plzeň a čtyř na tandem Slavia, Olomouc. Takové je vysvědčení fotbalové Sparty za ligový podzim. Výhra 3:0 nad Mladou Boleslaví v dohrávce 16. kola její fatální ztráty už jen zmírnila. Poprvé v dějinách české ligy byl do utkání nasazen videorozhodčí - a hned po dvanácti minutách potvrdil úvodní gól Letenských. Další situace pro video už nenastala.

Sparťan Josef Šural se raduje z gólu proti Mladé Boleslavi.

Někdo na sebe velkou premiéru vzít musel. A devatenáctiletý ligový debutant Martin Jedlička se stal nešťastným hrdinou. Brankář úspěšného reprezentačního výběru do 19 let z letního ME ve 12. minutě neodhadl Čivičův centr a neštěstí bylo hotovo.

Hlavní sudí Karel Hrubeš dal okamžitě najevo, že žádá o pomoc videorozhodčího. A jeho jmenovec Roman Hrubeš mu z přenosového vozu potvrdil: Gól! Záznam totiž ukázal, že míč se sice od tyče odrazil před brankovou čáru, mladý brankář si ho ovšem nešťastně hodil těsně za ni.

Gól s Bolkou zacloumal víc, než mohla unést. O čtyři minuty později rozehrál Vatajelu přímý kop a Zahustel lehkou tečí hlavou zatížil konto svého mateřského klubu. Hru Sparty rozhýbali koučem Stramaccionim měsíce přehlížení Plavšič s Čivičem. A Středočeši nestíhali. Vatajelu si tak ještě do přestávky mohl zopakovat gólovou asistenci - jeho další přesný centr využil rovněž jemnou tečí hlavou Šural.

Boleslavským bylo už po poločase jasné, že ani druhý zápas bez nemocného kouče Uhrina na lavičce dobře nedopadne a přezimují tudíž jen šest bodů nad hranicí sestupu.

Druhý poločas se dohrával už jen z povinnosti, fanoušci Sparty během něj nadále dávali najevo nespokojenost s italským trenérem i vedením klubu.

Dalšího gólu už se diváci nedočkali, Letenským nicméně vyšlo aspoň loučení s jejich tragickým podzimem.

Dohrávka 16. ligového kola:
Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)
Branky: 12. vlastní Jedlička, 16. Zahustel, 36. Šural. Rozhodčí: K. Hrubeš - Moláček, Flimmel - R. Hrubeš (video). ŽK: Čivič, Frýdek - Fabián, Jedlička, Chaluš. Diváci: 6234.
Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka (88. Kaya), Štetina, Čivič - Mavuba, M. Frýdek - V. Kadlec (62. Rosický), Plavšič, Vatajelu (73. Ben Chaim) - Šural. Trenér: Stramaccioni.
M. Boleslav: Jedlička - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman - Hubínek, Rada - Mingazov (46. Magera), Matějovský (88. Jánoš), Fabián (76. Novák) - Přikryl. Trenér: Čuhel (za nemocného Uhrina).