Jyväskylä - Brno 3:3Kometa v Lize mistrů remizovala na ledě Jyväskylä, hattrickem se blýskl Süss

6. Süss 0 : 1
8. Süss 0 : 2
16. Suomela 1 : 2
30. Puustinen 2 : 2
37. Süss 2 : 3
57. Mäenpää 3 : 3

Hokejisté Komety Brno remizovali v úvodním zápase čtvrtfinále play off hokejové Ligy mistrů na ledě finského celku JYP Jyväskylä 3:3. Do semifinále postoupí vítěz odvetného zápasu, který se hraje za týden v Brně. K nerozhodnému výsledku českému mistru výrazně napomohl osmnáctiletý útočník Jan Süss, který vstřelil všechny tři góly Komety. Přitom v české extralize zatím ještě nemá ani jeden start. Oporou Brňanů byl i brankář Pavel Jekel.

Hokejisté Komety Brno Lukáš Nahodil, Tomáš Bartejs a Tomáš Svoboda slaví během odvetného osmifinále Ligy mistrů na ledě švýcarského EV Zug.

"Škoda, že jsme v závěrečné třetině, která byla rozbitá častými vyloučeními, neudrželi jednobrankový náskok. Soupeře jsme zaskočili v úvodu dvěma rychlými brankami. Po remíze budeme mít v odvetě výhodu domácího prostředí. Vítěz bere všechno," uvedl po utkání trenér Komety Kamil Pokorný.

Brňanům vyšel dokonale vstup do utkání. V jeho úvodu úspěšně ubránili přesilovku při vyloučení Süsse, který hned po návratu z trestné lavice unikl po levé straně. Jeho střelu stačil brankář Olkinoura krýt, kotouč mu však propadl za tělo a Süss jej pohotově doklepl do sítě. O necelé dvě minuty později po přesné přihrávce Gulašiho prošel Süss mezi dvěma zadáky soupeře a bekhendem přidal druhý gól.

Kometa hrozila rychlými brejky, navýšit náskok mohl při vlastním oslabení Mallet, jehož akci ale finský brankář kryl. Domácí hokejisté využili až v závěru úvodní třetiny přesilovku ke snížení náskoku, když brankáře Jekela překonal Suomela.

Ve druhé třetině zvýšili domácí hokejisté důraz, získali převahu a také častěji zakončovali. Ve 30. minutě srovnal skóre střelou od modré čáry Puustinen, další šance protivníka na zvrat zlikvidoval brankář Jekel. Ve 37. minutě Süss bekhendovou střelou překvapil potřetí finského brankáře.

Závěrečnou třetinu poznamenala častá vyloučení. Brňané nevyužili pětiminutovou přesilovku po vyloučení Hytönena za zranění Gajarského. Následně se Kometa ubránila více než minutové přesilovce soupeře pět na tři. Zvládla i čtyřminutové oslabení po vyloučení Gulašiho. Závěrečný tlak domácího týmu se podařilo v 57. minutě zužitkovat vyrovnávací brankou obránci Mäenpäämu.

Čtvrtfinále play off hokejové Ligy mistrů - první zápas:
JYP Jyväskylä - HC Kometa Brno 3:3 (1:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Suomela (Turkulainen, Miklík), 30. Puustinen (Immonen), 57. Mäenpää (Turkulainen, Miklík) - 6. Süss (Mallet, Bartejs), 8. Süss (Vincour, Gulaši), 37. Süss (Vincour, Vágner). Rozhodčí: DiPietro, Stricker (oba Švýc.) - Nieminen, Niittylä (oba Fin.). Vyloučení: 4:9, navíc Hytönen (Jyväskylä) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2317.
Jyväskylä: Olkinoura - Vainio, Kalteva, Kuukka, Mäenpää, Jokinen, Ikonen, Honka, Yonkman - Tuppurainen, Immonen, Kolehmainen - Miklík, Hytönen, Louhivaara - Puustinen, Suomela, Turkulainen - Sund, Kanninen, Rooba. Trenéři: Virtanen, Ahvenjärvi, Konttinen a Turunen.
Brno: Jekel - Furch, Barinka, Vágner, Gulaši, Štencel, Bartejs - H. Zohorna, Nahodil, Mallet - Vincour, Süss, Horký - T. Svoboda, R. Zohorna, Dočekal - Gajarský, Nečas, Plášek. Trenéři: Pokorný, Haken a Horáček.