Washington - Colorado 5:2Vrána načal vítězství Capitals. Calgary dál čeká na Jágra, Gudas už se činil

New York/Praha

Útočník Washingtonu Capitals Jakub Vrána skóroval jako jediný z českých hokejistů v úterních duelech NHL. Jedenadvacetiletý forvard otevřel skóre duelu s Coloradem a výrazně tak pomohl k vítězství svého týmu 5:2.

Útočník Washingtonu Capitals Jakub Vrána oslavuje gól proti Coloradu.

Vrána zaznamenal devátý gól v sezóně v šesté minutě utkání, když pohotovou střelou z levého kruhu pro vhazování pod horní tyč nedal brankáři Varlamovovi šanci. Odchovanec Letňan tak zakončil rychlý kontr po přihrávce od Rusa Jevgenije Kuzněcova, jenž asistoval hned u tří gólu Capitals.

Ve druhé třetině sice srovnal Colin Wilson, ale následně se za domácí trefili John Carlson, Brett Connolly a Matt Niskanen. Minutu před koncem ještě snížil na dvougólový rozdíl Tyson Jost, ale při risku hostů bez brankáře dal domácím jistotu gólem do prázdné brány Devante Smith-Pelly.

Capitals tak vyhráli dvanáctý z posledních čtrnácti domácích duelů a patří jim čtvrtá příčka ve Východní konferenci.

V souboji konferenčních lídrů vyhrála Tampa na ledě St. Louis 3:0. Brankář vítězů Andrej Vasilevskij pochytal všech 32 střel a Blues tak potřetí v sedmnácti zápasech nedali doma gól.

V poslední minutě úvodní části poslal Blesky do vedení Brayden Point. Ideální šanci na vyrovnání měl ve třetí třetině Vladimír Sobotka po přihrávce od Vladimira Tarasenka, jeho střela zblízka ale v brance neskončila.

Odpor domácích pak otupil svým jedenadvacátým gólem v sezóně Nikita Kučerov, jenž se dotáhl na čele kanonýrů celé NHL na svého krajana Alexe Ovečkina.

V dresu vítězů vyšel bodově naprázdno útočník druhé formace Ondřej Palát. Obránce Andrej Šustr nenastoupil.

Bodově se neprosadil ani nejproduktivnější Čech v NHL Jakub Voráček, jehož Philadelphia ale slavila výhru nad Torontem 4:2. K vítězství už pomohl obránce Radko Gudas, jenž si odpykal desetizápasový disciplinární trest.

A hned se pořádně činil. Na bránu Toronta vyslal pět střel, ale ani jedna z nich se neujala.

To Calgary zatím marně vyhlíží návrat legendárního Jaromíra Jágra, který kvůli zranění v dolní polovině těla chyběl Flames i v utkání proti Minnesotě. Hvězdný veterán se naposledy ukázal v utkání NHL před osmi dny proti Philadelphii.

Bez kladenské 68 Calgary prohrálo v Minnesotě 1:2 po samostatných nájezdech. Ty rozhodl v páté sérii Mikael Granlund. Brankář Flames David Rittich seděl pouze na střídačce. Útočník hostů Michael Frolík odehrál necelých sedmnáct minut, v nichž si připsal jednu střelu na bránu a jeden hit.

Buffalo - Ottawa 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Branky: 25. B. Pouliot, 26. Okposo, 33. E. Kane - 47. Ceci, 60. D. Brassard. Střely na branku: 25:26. Diváci: 17 454. Hvězdy zápasu: 1. B. Pouliot, 2. Okposo, 3. Ristolainen (všichni Buffalo).
New Jersey - Los Angeles 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 17. a 36. T. Hall, 14. Zajac, 38. B. Boyle, 60. Gibbons - 53. T. Mitchell. Střely na branku: 26:17. Diváci: 13 275. Hvězdy zápasu: 1. T. Hall, 2. C. Schneider, 3. Zajac (všichni New Jersey).
Philadelphia - Toronto 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 10. Giroux, 46. Konecny, 58. Couturier, 60. Laughton - 10. Marleau, 37. J. van Riemsdyk. Střely na branku: 39:22. Diváci: 19 077. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Konecny (oba Philadelphia), 3. J. van Riemsdyk (Toronto).
Washington - Colorado 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 6. Vrána, 38. J. Carlson, 46. Connolly, 57. Niskanen, 60. Smith-Pelly - 25. C. Wilson, 59. Jost. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. J. Carlson, 2. Kuzněcov, 3. Bowey (všichni Washington).
Columbus - Edmonton 2:7 (0:1, 0:4, 2:2)
Branky: 47. O. Bjorkstrand, 49. J. Johnson - 6. Kassian, 27. Nugent-Hopkins, 37. Benning, 40. Lucic, 40. Letestu, 54. Puljujärvi, 58. McDavid. Střely na branku: 29:38. Diváci: 14 767. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Benning, 3. Letestu (všichni Edmonton).
St. Louis - Tampa Bay 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 20. Point, 54. Kučerov, 60. T. Johnson. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18 290. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Point (oba Tampa Bay), 3. Parayko (St. Louis).
Minnesota - Calgary 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 18. Cullen, rozhodující sam. nájezd Mikael Granlund - 39. Ferland. Střely na branku: 22:27. Diváci: 18 767. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. Mikael Granlund (oba Minnesota), 3. Hamilton (Calgary).
Chicago - Florida 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 17. Saad, 54. J. Toews, 63. P. Kane - 32. Bjugstad, 44. J. McGinn. Střely na branku: 28:37. Diváci: 21 795. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Saad, 3. J. Toews (všichni Chicago).
Vegas - Carolina 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 22. Engelland, 33. R. Smith - 17. Krüger, 25. T. van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Di Giuseppe. Střely na branku: 24:37. Diváci: 17 520. Hvězdy zápasu: 1. Di Giuseppe (Carolina), 2. Fleury, 3. R. Smith (oba Vegas).