Detroit - Boston 2:3 PPPastrňák pálí dál. V jubilejním zápase zařídil prodloužení, v němž Boston udolal Detroit

Jediným českým hokejistou, který bodoval v nočních utkáních NHL, byl David Pastrňák. Útočník Bostonu ve svém 200. zápase v kanadsko-americké soutěži gólem pomohl k vítězství Medvědů 3:2 v prodloužení nad Detroitem.

Bostonský David Pastrňák (88) napřahuje ke střele v utkání NHL proti Detroitu.

Rodák z Havířova je nejlepším českým střelcem v probíhající sezóně nejlepší hokejové ligy světa. Proti Rudým křídlům rozvlnil síť už popatnácté. V 59. minutě zužitkoval křižný pas Brada Marchanda a do odkryté branky srovnal na průběžných 2:2. Jednadvacetiletý hráč bodoval podéváté v řadě.

A právě Marchand celý duel rozhodl. Po pětatřiceti sekundách prodloužení ujel obraně Detroitu a bekhendovým blafákem pověsil puk pod horní tyč brány, kterou opět hájil Jimmy Howard. Český brankář Petr Mrázek zůstal na lavičce.

Boston vyhrál potřetí v řadě, naopak Red Wings padli podesáté z posledních jedenácti duelů.

Faksa s Hanzalem u výhry Dallasu

Dallas v sestavě s Radkem Faksou a Martinem Hanzalem porazil Ostrovany z New Yorku na jejich ledě. V polovině utkání už Hvězdy vedly 4:0 a vyhnaly z branky slovenského gólmana Jaroslava Haláka. Jeho náhradník Thomas Greiss inkasoval už jen jednou, ale domácí dokázali manko pouze snížit, když se dvakrát trefil Anders Lee.

Ani druhý celek z New Yorku nezvítězil. Rangers nestačili na Ottawu, které podlehli 2:3. Český brankář Ondřej Pavelec kryl záda jedničce Jezdců Henriku Lundqvistovi.

Vancouver před vlastními fanoušky schytal od Nashvillu pořádný debakl. Dařilo se zejména první formaci Predators. Všichni její členové si připsali minimálně jeden bod. Canucks potřetí z posledních čtyř střetnutí vstřelili pouze jeden gól.

NHL:
Ottawa - NY Rangers 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 5. Ryan, 36. Ceci, 41. Z. Smith - 24. Grabner, 45. Bučněvič. Střely na branku: 30:29. Diváci: 13.212. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Duchene (oba Ottawa), 3. Grabner (NY Rangers).
NY Islanders - Dallas 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 42. a 57. A. Lee - 8. a 41. Pitlick, 16. Radulov, 22. Elie, 30. Jamie Benn. Střely na branku: 34:27. Diváci: 10.316. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Pitlick, 3. Lehtonen (všichni Dallas).
Detroit - Boston 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. Tatar, 52. Larkin - 44. Acciari, 59. Pastrňák, 61. Marchand. Střely na branku: 33:32. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Rask (oba Boston), 3. Larkin (Detroit).
Vancouver - Nashville 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)
Branky: 26. Burmistrov - 2. a 24. Subban, 15. Arvidsson, 26. F. Forsberg, 49. C. Smith, 52. Fiala, 53. Järnkrok. Střely na branku: 26:48. Diváci: 16.806. Hvězdy zápasu: 1. C. Smith, 2. Johansen, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).