New Jersey - Dallas 5:2Zacha předčil Hanzala, bodoval také Frk. Slovák Gáborík má 1000 zápasů

New Jersey/Praha

Navzdory brance Martina Hanzala podlehli hokejisté Dallasu 2:5 soupeřům z New Jersey. Výhru Devils přihrávkou u vítězného gólu podpořil Pavel Zacha. Útočník Martin Frk z Detroitu byl dalším bodujícím Čechem - asistencí přispěl k vítězství 3:1 nad Torontem. Významného milníku dosáhl slovenský veterán Marián Gáborík z Los Angeles, který odehrál 1000. utkání v NHL. Vidět byl také Jack Eichel z Buffala se svým prvním hattrickem kariéry.

Brian Boyle (11) z New Jersey oslavuje s Pavlem Zachou svůj gól proti Dallasu.

Třicetiletý Hanzal se trefil teprve podruhé v sezóně, na gól čekal od 10. října. Do sestavy Stars se kvůli zranění podkolenní šlachy vrátil po sedmizápasové absenci v předchozím duelu proti NY Islanders.

Rodák z Písku na ledě Devils zařídil v 7. minutě v početní výhodě vyrovnání, když za záda Coreyho Schneidera dorazil střelu Tylera Seguina, kterou do branky nechtěně usměrnil kapitán New Jersey Andy Greene. Hanzal má v této sezóně na kontě ve 21 zápasech čtyři body.

K výhře Devils přispěl dvěma brankami a jednou nahrávkou střední útočník Brian Boyle. U první trefy dvaatřicetiletého Američana, jež byla jeho 100. v kariéře, asistoval mladý český útočník Pavel Zacha.

Trenér Stars Ken Hitchock zůstal jednu výhru od dosažení hranice 800 vítězství, kterou se v dějinách soutěže povedlo překonat pouze současnému kouči Chicaga Joelu Quennevillovi (866) a rekordmanovi Scottymu Bowmanovi (1244).

Detroit zastavil sérii porážek

Hokejisté Red Wings prohráli třikrát v řadě, proti Torontu už ale nezaváhali a zvítězili 3:1. Obránci Danny DeKeyser a Trevor Daley při vítězství skórovali prvně v sezóně, na brance prvního jmenovaného měl podíl také Martin Frk, který zapsal 11. bod ve 24 zápasech.

Jako už tradičně dostal před brankářem Petrem Mrázkem přednost Jimmy Howard, triumf Detroitu podpořil 25 zákroky

V utkání mezi New Yorkem Rangers a Los Angeles Kings se na oslavu zápasu číslo 1000 zaskvěl slovenský útočník Marián Gáborík - ke gólu přidal asistenci, na týmový úspěch už ale nedosáhl - Kings prohráli na ledě Rangers 2:4. Nerozhodný stav 2:2 zlomil až v 57. minutě domácí forvard Rick Nash.

Gáborík v krátké době pokořil třetí milník. 5. prosince v duelu s Minnesotou díky dvěma brankám dosáhl hranice 400 gólů a 800 bodů. Tisící zápas odehrál v Madison Square Garden, kde za Rangers nastupoval v letech 2009 až 2013. „Garden ze všech hal asi nabízí ten nejlepší zážitek ze hry, bez ohledu na to, jestli nastupujete za domácí, nebo za hosty," uvedl trenčínský rodák před utkáním.

Gáborík na kulatou metu dosáhl v 35 letech, celou kariéru ho však provází zranění, která ho o velkou porci zápasů připravila. Jeden z nejlepších slovenských hokejistů novodobé historie je v NHL od roku 2000, za tu dobu přitom odehrál jedinou kompletní 82zápasovou sezónu, a to v roce 2011/12 (v sezoně 2002/03 měl 81 zápasů).

Páteční hrdina Buffala Eichel se proti Carolině poprvé prosadil v 31. minutě a hattrick dovršil v 50. minutě v rozmezí pouhých deseti vteřin. Smazal tak dvoubrankový náskok Hurricanes, kteří zásluhou beka Jaccoba Slavina v prodloužení vybojovali výhru.

Za Sabres zaznamenali po třech bodech obránce Jake McCabe (1+2) a útočník Evander Kane (0+3).

Vancouver porazil San Jose 4:3 v prodloužení a radoval se z první výhry po pěti zápasech. Dvěma góly k tomu přispěl finský útočník Markus Granlund, trefil se i Brock Boeser, se 17 zásahy nejlepší střelec mezi nováčky a zároveň i nejproduktivnější hráč. Vítězný gól Canucks vstřelil Sam Gagner v čase 64:34.

NHL:
Buffalo - Carolina 4:5 v prodl. (0:0, 1:1, 3:3 - 0:1)
Branky: 31., 50. a 50. Eichel, 42. McCabe - 31. J. Williams, 44. Jordan Staal, 45. D. Ryan, 47. E. Lindholm, 63. Slavin. Střely na branku: 41:34. Diváci: 17.610. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. McCabe (oba Buffalo), 3. Slavin (Carolina).
New Jersey - Dallas 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 37. a 59. B. Boyle (na první Zacha), 5. Santini, 20. Coleman, 53. Lappin - 7. Hanzal, 29. A. Radulov. Střely na branku: 26:30. Diváci: 13.171. Hvězdy zápasu: 1. B. Boyle, 2. C. Schneider, 3. Lappin (všichni New Jersey).
Detroit - Toronto 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 26. DeKeyser (Frk), 32. Daley, 50. Tatar - 2. Borgman. Střely na branku: 29:26. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Daley, 2. Howard, 3. DeKeyser (všichni Detroit).
NY Rangers - Los Angeles 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 11. Kreider, 35. K. Hayes, 57. Rick Nash, 60. J.T. Miller - 24. Gáborík, 48. Mitchell. Střely na branku: 28:35. Diváci: 17.756. Hvězdy zápasu: 1. Rick Nash (NY Rangers), 2. Gáborík (Los Angeles), 3. H. Lundqvist (NY Rangers).
Vancouver - San Jose 4:3 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 1. a 15. Markus Granlund, 32. Boeser, 65. Gagner - 11. a 55. Burns, 39. Sörensen. Střely na branku: 40:37. Diváci: 17.278. Hvězdy zápasu: 1. Markus Granlund (Vancouver), 2. Burns (San Jose), 3. Gagner (Vancouver).