Philadelphia - Dallas 2:1 PPVoráček má formu jako hrom, znovu táhl Flyers za výhrou. Jágr je zpět

Philadelphia přehrála Dallas 2:1 v prodloužení a český útočník Jakub Voráček asistoval u obou branek, Flyers v NHL zvítězili pošesté za sebou. V dresu poražených měl bod za přihrávku Martin Hanzal. Boston podlehl New Yorku Rangers 2:3 v nastaveném čase, po jedné asistenci si za poražené Bruins připsali David Krejčí a David Pastrňák, jenž bodoval v jedenáctém utkání po sobě. Jaromír Jágr se po zranění vrátil do sestavy Calgary, hokejisté Flames ale podlehli Nashvillu 0:2.

Voráček (93) v utkání proti Dallasu, brání ho švédský bek Klingberg.

Dallas šel do vedení v 8. minutě zásluhou Gemela Smithe. Philadelphia srovnala v 30. minutě z přesilové hry, kdy obránce Shayne Gostisbehere dorazil za záda brankáře Bena Bishopa Voráčkovu střelu, která se odrazila od mantinelu. Kladenský rodák se o pár minut později dostal do samostatného úniku, ten ale nezakončil přesně.

Utkání dospělo do prodloužení, kde si Voráček s Gostisbeherem v početní výhodě opět zopakovali spolupráci. Český útočník přihrál od mantinelu na modrou americkému bekovi, jenž si najel hlouběji do obranného pásma Stars a střelou mezi Bishopovy betony rozhodl.

Osmadvacetiletý Voráček se díky dvěma přihrávkám opět vypracoval do pozice nejlepšího nahrávače v lize. V kanadském bodování je šestý, o šest bodů za prvním Nikitou Kučerovem z Tampy Bay.

Pastrňák dorovnal Stamkose a Kučerova

Dvě třetiny Rangers nad Bostonem vedli. Na 2:2 srovnal přesilovkovou trefou Brad Marchand, kterému Pastrňák nádherně přihrál přes několik hráčů. V prodloužení pak ale Newyorští zvítězili díky trefě Matse Zuccarella.

Pastrňák bodoval pojedenácté v řadě a s útočníky Tampy Bay Stamkosem a Kučerovem má dosud nejdelší bodovou sérii v této sezóně. Už příště se může osamostatnit

Tři zápasy po sobě se do statistiky produktivity dokázal zapsat také Jakub Vrána z Washingtonu. Ačkoliv tým z hlavního města USA po dvou třetinách prohrával 0:2, v té třetí během čtyř minut a dva a dvaceti vteřin vyrovnali Bäckstrom a Kuzněcov, jemuž přihrával právě Vrána. V prodloužení pak obrat na 3:2 dokonal hvězdný Ovečkin.

Přestřelku mezi Coloradem a Tampou Bay lépe zvládlo floridské mužstvo (6:5). Jednu asistenci zapsal v dresu vítězů Ondřej Palát. Hráči Lightning už v utkání ve druhé periodě vedli 4:0, Hokejisté Avalanche se pak do zápasu vrátili hlavně díky hattricku Gabriela Landeskoga. Vítězství Tampě nakonec vystřelil Sergačev.

Dvanáct dnů trvala Jágrova zraněním zaviněná zápasová pauza. Nejproduktivnější Evropan v historii NHL za Calgary odehrál necelých 13 minut, ani on, ani jeho spoluhráči však na finského mága v brance Nashvillu Pekku Rinneho nevyzráli a prohráli 0:2.

Jeřábek stále v prvím týmu Montrealu, Hutton má rekord St. Louis

Duel Ottawy s Montrealem se odehrál v Lansdowne Parku pod širým nebem v rámci NHL100 Classic. Liga si tím připomněla stoleté výročí od svého založení. Původní Senators odehráli proti Canadiens 19. prosince 1917 jedno z prvních dvou utkání v historii kanadsko-americké soutěže. Montreal tehdy zvítězil 7:4.

Pod širým nebem nyní za Montreal nastoupil i český obránce Jakub Jeřábek, který tak při svém osmém startu v NHL získal vzácnou zkušenost. V utkání byli úspěšnější Ottawané, kteří zvítězili 3:0. Jeřábek byl na ledě u jedné inkasované branky Canadiens.

Brankář St. Louis Carter Hutton nepustil v utkání s Winnipegem ani gól, na nulu se přitom pěkně nadřel, celkově čelil 48 střeleckým pokusům. Zapsal se tak do klubové historie St. Louis, žádný gólman před ním neměl v dresu této organizace čisté konto při tolika střelách. Blues vyhráli nad Jets 2:0, branky dali Tarasenko a Dunn.

Dařilo se také Camu Talbotovi z Edmontonu, který dobrým výkonem v brance podpořil výhru 3:2 nad Minnesotou, měl 29 úspěšných zákroků. Brankář Oilers byl kvůli zranění v horní polovině těla sedm zápasů mimo.

Ve zbývajících zápasech NY Islanders porazilo Los Angeles 4:3 v prodloužení, Columbus prohrál na ledě Caroliny 1:2, naopak Pittsburgh na ledě soupeře zvítězil - 4:2 přehrál Arizonu.

NHL:
Minnesota - Edmonton 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 34. a 55. Dumba - 30. Nugent-Hopkins, 37. Lucic, 49. Puljujärvi. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19.034. Hvězdy zápasu: 1. Lucic, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Dumba (Minnesota).
Boston - NY Rangers 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 38. Heinen (Krejčí), 46. Marchand (Pastrňák) - 15. Grabner, 23. J.T. Miller, 62. Zuccarello. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. H. Lundqvist (oba NY Rangers), 3. Marchand (Boston).
St. Louis - Winnipeg 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Tarasenko, 58. Dunn. Střely na branku: 30:48. Diváci: 17.964. Hvězdy zápasu: 1. C. Hutton, 2. Tarasenko, 3. Dunn (všichni St. Louis).
Ottawa - Montreal 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) - NHL100 Classic pod širým nebem v Lansdowne Parku
Branky: 35. Pageau, 58. B. Ryan, 60. Thompson. Střely na branku: 38:28. Diváci: 33.959. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson (Ottawa), 2. Price (Montreal), 3. Pageau (Ottawa).
NY Islanders - Los Angeles 4:3 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 20. Josh Bailey, 45. Tavares, 57. A. Lee, 62. Eberle - 13. Fantenberg, 18. Toffoli, 60. Kopitar. Střely na branku: 33:29. Diváci: 13.087. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Eberle (oba NY Islanders), 3. Toffoli (Los Angeles).
Washington - Anaheim 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 44. Bäckström, 48. Kuzněcov (Vrána), 62. Ovečkin - 17. D. Grant, 28. Silfverberg. Střely na branku: 27:30. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Holtby (oba Washington), 3. Gibson (Anaheim).
Arizona - Pittsburgh 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 40. Cousins, 50. Domi - 35. Rowney, 39. Malkin, 60. Määttä, 60. Crosby. Střely na branku: 17:33. Diváci: 13.051. Hvězdy zápasu: 1. Määttä, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Raanta (Arizona).
Carolina - Columbus 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 4. Jordan Staal, 33. Hanifin - 13. Wennberg. Střely na branku: 24:36. Diváci: 11.357. Hvězdy zápasu: 1. Darling, 2. Jordan Staal, 3. Hanifin (všichni Carolina).
Colorado - Tampa Bay 5:6 (0:0, 1:4, 4:2)
Branky: 35., 45. a 48. Landeskog, 50. a 55. MacKinnon - 30. a 43. Stralman, 30. Kučerov, 32. Hedman, 34. Gourde, 52. Sergačov (Palát). Střely na branku: Diváci: 16.956. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog (Colorado), 2. Stralman, 3. Hedman (oba Tampa Bay).
Philadelphia - Dallas 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 30. a 64. Gostisbehere (na obě Voráček) - 8. G. Smith (Hanzal). Střely na branku: 30:28. Diváci: 19.477. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere (Philadelphia), 2. G. Smith (Dallas), 3. Couturier (Philadelphia).
Calgary - Nashville 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 32. Johansen, 40. Fiala. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18.618. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. M. Smith (Calgary), 3. Fiala (Nashville).