Everton - Swansea 3:1Rooney se penalt nebojí. Proti Swansea první nedal, za chvíli si troufl na další a nezaváhal

Liverpool/Praha

Fotbalisté Evertonu vyhráli v pondělní dohrávce 18. kola Premier League nad Swansea 3:1 a posunuli se na deváté místo tabulky. Poražení zůstávají na posledním místě.

Kanonýr Wayne Rooney slaví. Druhou penaltu proti Swansea proměnil a Everton vybojoval cennou výhru.

Swansea do utkání vstoupila lépe a deset minut před poločasem poslal Labutě do vedení Fer. Klíčový moment zápasu nejspíš přišel v nastaveném čase první půle. Domácí kanonýr Rooney totiž neproměnil pokutový kop, ale Everton stejně slavil vyrovnání, když míč vrátil do sítě jeho parťák z útoku Calvert-Lewin.

Po přestávce domácí tým dvěma zásahy rozhodl o zisku tří bodů. Nejprve se trefil Sigurdsson. Výhru pak pečetil Rooney v 73. minutě, když sám stoupl znovu k pokutovému kopu. Tentokrát se nemýlil.

Anglická Premier League, 18. kolo
Everton - Swansea 3:1 (45+2. Calvert-Lewin, 64. Sigurdsson, 73. Rooney z pen. - 35. Fer)