Chicago - Detroit 0:4Mrázek udržel podruhé v sezóně čisté konto, Simon vstřelil první gól v NHL

New York

Brankář Petr Mrázek vychytal hokejistům Detroitu vítězství 4:0 na ledě Chicaga a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Český gólman předvedl v nedělním utkání 27 úspěšných zákroků a připsal si druhé čisté konto v této sezóně NHL a dvanácté v kariéře. Jednou asistencí k výhře Red Wings přispěl útočník Martin Frk. Další český forvard Dominik Simon se podílel svým premiérovým gólem v NHL na výhře Pittsburghu nad New York Rangers 5:2 a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu!

Brankář Petr Mrázek vychytal 27 zákroky hokejistům Detroitu vítězství 4:0 na ledě Chicaga.

První hvězdou utkání se stal útočník Anthony Mantha, který zaznamenal gól a přihrávku stejně jako Tyler Bertuzzi. Dvaadvacetiletý synovec někdejší kontroverzní hvězdy Todda Bertuzziho v 54. minutě svou první trefou v NHL uzavřel skóre zápasu.

Před ním na 3:0 zvýšil Mantha, který je s 15 góly nejlepším střelcem týmu. Detroit zvládl zápas i bez zraněných útočníků Justina Abdelkadera a Darrena Helma. Šanci k premiéře v NHL dostal po povolání z farmy Dominic Turgeon, syn bývalé hvězdy Pierrea Turgeona. Obránce Jan Rutta měl pět zblokovaných střel, nejvíce ze všech domácích hokejistů. Jeho spoluhráč Michal Kempný se tentokrát do sestavy nevešel.

Premiérová trefa v 16. utkání

Simon se gólově prosadil ve svém 16. startu v NHL a premiérovou trefu vstřelil chytající legendě. Třiadvacetiletý pražský rodák skóroval z dorážky, kterou překonal Henrika Lundqvista a vyrovnal ve 34. minutě na 2:2. Vzápětí udeřil Phil Kessel, který tím zaznamenal 700. bod v soutěži, a v závěrečných sedmi minutách pojistili výhru Sidney Crosby a Carl Hagelin.

Calgary i bez zraněného Jaromíra Jágra a Michaela Frolíka pokračují ve spanilé jízdě. Kanadský klub, jemuž kvůli chřipce scházel i nejlepší střelec Sean Monahan, uspěl na ledě Caroliny 4:1 a připsal si sedmou výhru v řadě. Brankář Mike Smith zneškodnil 38 střel, dva góly vstřelil obránce Dougie Hamilton.

"Líbilo se mi, jak jsme hráli. Vletěli jsme na ně, dali dva góly a zápas kontrolovali," těšilo trenéra Calgary Glena Gulutzana, který od začátku třetí třetiny postrádal Marka Giordana. Kapitán týmu trefil ramenem do hlavy Sebastiana Aha, který se chystal na střelu, a byl vyloučen do konce utkání. Útočník Caroliny po úderu ležel několik minut na ledě a hrací plochu opustil za pomoci spoluhráčů.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
Chicago - Detroit 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 5. D. Larkin, 7. Green, 46. Mantha, 54. Bertuzzi (Frk). Střely na branku: 27:26. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas a zneškodnil všech 27 střel. Diváci: 21 830. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. Mrázek, 3. Larkin (všichni Detroit).
Carolina - Calgary 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 56. Stempniak - 19. a 44. Hamilton, 7. Stajan, 53. Tkachuk. Střely na branku: 39:30. Diváci: 15 218. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Hamilton, 3. Tkachuk (všichni Calgary).
Pittsburgh - New York Rangers 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Branky: 4. Hörnqvist, 34. Simon, 35. Kessel, 53. Crosby, 59. Hagelin - 16. Grabner, 20. B. Smith. Střely na branku: 47:28. Diváci: 18 647. Hvězdy zápasu: 1. Simon, 2. Hagelin, 3. Kessel (všichni Pittsburgh).
Minnesota - Vancouver 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 5. Zucker, 53. Winnik - 17. Eriksson, 57. Vanek, 63. Sutter. Střely na branku: 23:25. Diváci: 18 927. Hvězdy zápasu: 1. Sutter, 2. Markström (oba Vancouver), 3. Winnik (Minnesota)