Arsenal - Chelsea 2:1Arsenal otočil zápas s Chelsea a postoupil do finále Ligového poháru

7. Hazard 0 : 1
12. Rudiger (vlastní) 1 : 1
60. Xhaka 2 : 1

Třaskavé londýnské derby ovládli fotbalisté Arsenalu. V odvetném semifinále anglického Ligového poháru porazili Chelsea 2:1 a vzhledem k bezbrankové remíze z prvního duelu, postoupili do finále, které se odehraje 25. února ve Wembley. Prvním finalistou se stal už v úterý Manchester City.

Fotbalisté Arsenalu Nacho Monreal (vlevo) a Shkodran Mustafi slaví první gól Gunners.

V bráně Arsenalu dostal přednost před Petrem Čechem David Ospina a už v 7. minutě inkasoval. Rychlou akci zakončil přesnou střelou Hazard. A to ještě chvíli předtím neuznali sudí gól Pedra pro ofsajd.

Domácí stihli srovnat za pět minut, když po rohovém kopu hlavičkoval Monreal a míč nešťastně tečoval za záda vlastního brankáře stoper Rüdiger. O vítězství Gunners rozhodl po hodině hry Xhaka, který na malém vápně zužitkoval Lacazettův pas.

Trenér Wenger ještě nevyužil novou posilu Mchitarjana, kterého vyměnil s Manchesterem United za Alexise Sáncheze.

Arsenal ve finále ve Wembley vyzve 25. února Manchester City a bude usilovat o třetí trofej. Naposledy Ligový pohár získal v roce 1993, pak ve finále dvakrát neuspěl.