Přerov - Kladno 2:1Jágr opět bodoval! Jenže pro Kladno to bylo málo

Po vítězné premiéře přišla porážka. Hvězdný veterán Jaromír Jágr si ve svém druhém utkání po návratu do Kladna sice připsal bod za asistenci, ale Rytíři podlehli v utkání 47. kola WSM ligy na vyprodaném stadiónu v Přerově 1:2.

Jaromír Jágr z Kladna během utkání v Přerově.

Jágr na začátku minulého týdne ukončil angažmá v Calgary a vrátil se z NHL domů. Návrat do kladenského dresu před čtyřmi dny ozdobil třemi nahrávkami při výhře v Liberci nad Benátkami 7:2.

V Přerově byl vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího týmu. V 56. minutě asistoval u gólu Adama Kubíka, vyrovnat se však Rytířům už nepovedlo ani při téměř dvouminutové hře bez brankáře.

Hvězdného Jágra, který za osm dnů oslaví 46. narozeniny, uvítal při vstupu na led velký aplaus. Znovu nastoupil na pravé straně první útočné řady s Kubíkem a Patrikem Machačem. Tato trojice strávila na ledě nejvíce času a vytvářela si v útočném pásmu převahu.

Majitele klubu přerovští zadáci pečlivě střežili, snažili se mu ponechat co nejméně prostoru k vyniknutí jeho kvalit. Přesto jej těžko odstavovali od puku, ale k zakončení se Jágr dostával jen s obtížemi. V první třetině v čase 12:10 připravil šanci Machačovi, jehož pokus brankář Lukáš Klimeš kryl.

Domácí hokejisté hrozili brejky po chybách Rytířů v rozehrávce. Vedoucí přerovský gól vstřelil ve 14. minutě Tomáš Sýkora. Nabídka k vyrovnání se Kladnu nabídla při první přesilovce zápasu ve druhé třetině, Jágr z ní odehrál 86 sekund.

Ve 39. minutě však navýšil vedení Zubrů po úniku Jakub Šlahař. Svou chytrost prokázal Jágr až v závěru. V čase 55:06 si vyměnil puk s Kubíkem, druhý gól už však Kladno nepřidalo a prohrálo s Přerovem i čtvrtý vzájemný duel.

Na svou první branku po návratu do Kladna druhý nejproduktivnější hráč historie NHL stále čeká. Naposledy v barvách Rytířů skóroval při výluce zámořské ligy 27. prosince 2012 v Třinci, kde zmírnil porážku 1:4.

47. kolo první hokejové WSM ligy:
Přerov - Kladno 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 14. T. Sýkora, 39. Šlahař - 56. Kubík. Rozhodčí: Obadal, Koziol - Wesley, Lukš. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3000.
Motor České Budějovice - Vsetín 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 26. a 50. Rob, 57. a 60. Jonák - 13. Slováček, 49. Pokorný. Rozhodčí: Jechoutek, Wagner - Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 6029.
Havířov - Třebíč 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 18. Hudeček, 43. M. Kalus, 59. Kurovský. Rozhodčí: Kašík, Doležal - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 1616.
Litoměřice - Karlovy Vary 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 7. Plutnar, 13. Stloukal, 14. Skuhravý, 38. Sičák. Rozhodčí: Pražák, Vokřál - Bosák, Kotlík. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 1057.
Prostějov - Frýdek-Místek 7:2 (1:0, 4:2, 2:0)
Branky: 18. Divíšek, 22. Nouza, 22. Rašner, 35. Rudovský, 40. Starý, 42. Z. Král, 54. L. Luňák - 29. a 38. O. Kovařčík. Rozhodčí: Přikryl, Kopeček - Kreuzer, Polák. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1659.
Kadaň - Benátky nad Jizerou 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 13., 22. a 59. Kůs - 56. a 60. Husa, 15. a 20. R. Veselý, 36. Wiencek. Rozhodčí: Barek, Veselý - Coubal, Toman. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:1. Diváci: 210.
Slavia Praha - Ústí nad Labem 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
Branky: 11. Šmerha, 44. Nedvídek, 44. M. Kadlec - 12. a 30. Pšenička, 27. Severa, 47. Smolka, 49. Davídek. Rozhodčí: Kostourek, Škrobák - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 712.