Vsetín po téměř čtyřech letech doma opět porazil Znojmo

Téměř čtyři roky si museli počkat vsetínští hokejisté, než v domácím prostředí znovu porazili Znojmo. V sedmém kole extraligy dnes rozhodli o vítězství 3:1 brankami ve druhé polovině zápasu. Domácí brankář Martin Štefl přišel o možnou premiérovou vychytanou nulu v nejvyšší soutěži 42 vteřin před koncem.

Domácí poslali na rozdíl od protivníka do hry čtyři útočné formace. Jako první si vážnější příležitost vypracoval vsetínský Sakrajda, který nejprve z úhlu pálil vedle a následně z bezprostřední blízkosti pouze do připraveného brankáře Trvaje. První slibnou možnost zahrozit měli Znojemští ve 14. minutě, ale s 80 vteřin trvající přesilovou hrou pět na tři zle naložili a domácího brankáře prakticky neohrozili. Těsně před první přestávkou mohl získat Valachům vedení Grill, ovšem bekhendový pokus šel nad odkrytou branku.

Ve druhé třetině byla převaha aktivnějšího Vsetína výraznější. Možnost otevřít skóre ve vyložené šanci opět odmítl Grill. Poprvé se tak diváci na Lapači dočkali až ve 35. minutě. V době avizované výhody před vyloučením se nadechl ke zteči Dubec a puk doslova protlačil za Trvajova záda.

V závěrečném dějství hosté s blížícím se koncem otevřeli hru, ovšem kromě náznaků šancí si vážnější gólovou příležitost nevypracovali. Byli to naopak Valaši, konkrétně Duba, kterému se opět vyplatil důraz. Snad na pátý pokus protlačil volně ležící puk mezi tyčí a betonem za brankovou čáru.

Necelou minutu a půl před koncem se hosté rozhodli pro hru bez brankáře. Ze souvislého tlaku vykřesal jiskru naděje 42 vteřin před koncem Erat. Na vyrovnání však Znojemští nedosáhli, neboť špatnou rozehrávku střelou z půlky hřiště do opuštěné branky potrestal domácí Rob.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Od začátku jsme bojovali, byli jsme úplně jiné mužstvo než v úterý proti Českým Budějovicím. V úvodu, především v přesilových hrách, měl soupeř několik šancí, ale nezměrnou bojovností a s kusem štěstí jsme nakonec zápas dotáhli do vítězného konce. Pochvalu zaslouží především brankář Štefl, který byl velkou oporou a několikrát nás podržel."

Miloslav Hořava (Znojmo): "Nemohu upřít svému týmu snahu, ale scházela nám hokejovost. Především v zakončení a přesilových hrách, což zřejmě rozhodlo. Domácí především bojovností i s kusem štěstí vyhráli zaslouženě."

Vsetínská hokejová - Znojemští Orli 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 35. Dubec (Rob), 51. Duba (Davídek), 60. Rob - 60. Erat (Kotaška). Rozhodčí: Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 12:11, navíc Dubec (Vsetín) 10 min. Bez využití. Diváci: 3000.
Sestavy:
Vsetín: Štefl - Hrabal, Kučný, Horák, Pelikovský, Galvinš, Ostrčil - Grill, Stantien, Demel - Dubec, Sakrajda, Rob - Škoda, Sabol, Duba - Davídek, Berzinš, Kraus. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Mojžíš, Jareš, Čakajík, Kotaška, Šmach - Svoboda, Pucher, Růžička - Erat, Dopita, Selingr - Beroun, Haman, Plášek. Trenér: Hořava a Votruba.