Hradec Králové vyhrál v první lize i popáté

Hokejisté Hradce Králové prodloužili svou vítěznou sérii v úvodu sezóny na pět utkání a i po pondělním 5. kole vedou s plným bodovým ziskem tabulku první ligy. Východočeši dnes vyhráli 6:2 na ledě slavné Dukly Jihlava, jež je s jediným bodem poslední.

Dukla nastoupila v brance s extraligovou posilou Lukášem Sáblíkem z Karlových Varů, přesto inkasovala už v druhé minutě, kdy Fiedlerovo vyloučení potrestal střelou z prostoru mezi kruhy Burián.

Vyrovnáno mohlo být v sedmé minutě, když rozhodčí nařídil trestné střílení za Hendrichův faul na unikajícího Říhu, jihlavský kapitán Bakus ale nájezd neproměnil. Dvakrát pak skórovali Vondráček a Fořt a jihlavská hra se v poslední třetině úplně rozložila.

O bod za Hradcem se drží Ústí nad Labem, které vyhrálo 3:2 v Olomouci. Už v třetí minutě vedli hosté o dvě branky, Hanáci sice do konce první třetiny vyrovnali, ale nakonec rozhodla přesilová hra, kterou využil ústecký Hulva.

Mladoboleslavští hokejisté se poprvé v sezoně dočkali vítězství před domácím publikem, nad Havířovem vyhráli 2:1. Těsnými výsledky skončily i zápasy v Chomutově a v Ostravě, zato brněnská Kometa vedla nad Havlíčkovým Brodem už v páté minutě 3:0 a Třebíč po pomalejším rozjezdu nakonec nastřílela do berounské sítě sedm gólů.

5. kolo:
Mladá Boleslav - Havířov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 7. Bauer, 31. Koláček - 45. Sedlák. Rozhodčí: Froněk - Mašek, Vitík. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 1980.
Kometa Brno - Havlíčkův Brod 4:2 (4:1, 0:0, 0:1)
Branky: 3. David, 4. Sojčík, 5. Moskal, 14. Staněk - 10. P. Jelínek, 51. Kukla. Rozhodčí: Fraňo - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 2531.
Olomouc - Ústí nad Labem 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky: 12. Ministr, 20. Bordowski - 3. Jan Kudrna, 3. Kolafa, 44. Hulva. Rozhodčí: Jeřábek - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 10:12, navíc Vlček a Najdek (oba Olomouc) oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 550.
Chomutov - Prostějov 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Branky: 18. a 38. Kostourek, 28. Chatrnúch, 59. Nosek - 12. Pavelek, 20. Říha, 36. Vymazal. Rozhodčí: Würtherle - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 13:11, navíc Chatrnúch - Kruliš oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1080.
Jihlava - Hradec Králové 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)
Branky: 11. Bakus, 48. Dušátko - 11. a 54. Vondráček, 15. a 47. Fořt, 2. Burián, 32. Roubík. Rozhodčí: Lacina - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 9:7, navíc Fiedler - Toužimský oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 950.
Třebíč - Beroun 7:1 (0:1, 4:0, 3:0)
Branky: 23. a 48. Mertl, 22. Látal, 27. Zahradník, 32. Handlovský, 57. Čech, 57. Laš - 14. Dušek. Rozhodčí: Šír - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 5:7, navíc Besser (Beroun) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 550.
Sareza Ostrava - Kadaň 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 14. a 52. Holuša, 54. Boháč - 37. Vrtek, 40. Metlička. Rozhodčí: Kočí - Machálek, Skach. Vyloučení: 5:12, navíc Hobl (Kadaň) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 320.