Washington - NY Islanders 6:3Vrána s Hertlem mezi hvězdami. Čeští mladíci pomohli k vysokým výhrám

Washington/Praha

Hokejový útočník Jakub Vrána podpořil gólem a asistencí vysokou výhru Washingtonu nad NY Islanders (6:3), stejně produktivní byl v nočním zápase NHL i Tomáš Hertl, jehož San Jose porazilo Calgary 7:4. Brankář David Rittich šel do branky Flames už za rozhodnutého stavu a neinkasoval. Vrána i Hertl se zařadili mezi hvězdy utkání. Nashville si jako první tým zajistil účast v play off.

Washingtonský útočník Jakub Vrána přetlačil Adama Pelecha (50) a dal pátý gól Capitals.

Po první třetině vedlo Calgary nad San Jose 2:1, po té druhé šli ale hráči kanadského klubu do šaten za zcela jiné nálady.

Ve 27. minutě svým druhým gólem v utkání vyrovnal Evander Kane, nedávná posila z Buffala. O chvíli později Flames díky Gaudreauovi znovu vedly, stav 3:2 se po třech brankách hostů během deseti minut změnil na 3:5. Pátý zásah San Jose si připsal Tomáš Hertl.

Své galapředstavení pak v úvodu třetího dějství završil Evander Kane, jenž se trefil už počtvrté a dostal Sharks do třígólového trháku. Mike Smith tak přenechal branku Calgary Davidu Rittichovi, který střelce v modrobílých dresech zastavil. Za Flames dal gól ještě Ferland, na konečných 7:4 z pohledu San Jose upravil střelou do prázdné branky Fehr, asistoval mu čtyřiadvacetiletý Hertl, druhá hvězda zápasu.

San Jose upevnilo svou pozici na druhém místě Pacifické divize.

Vrána dal 13. gól sezóny

Na prvním místě té Metropolitní nadále zůstává Washington Capitals, který nasázel šest branek New Yorku Islanders. Utkání mělo vcelku jednoznačný průběh. Po dvou třetinách vedli Capitals 3:1, velkou ztrátou pro ně však bylo zranění (v horní části těla) Jevgenije Kuzněcova. Ten odstoupil těsně před koncem periody.

V závěrečné části přišel čas Jakuba Vrány. Ten se protlačil před Slováka Haláka v newyorské brance, vystřelil a kotouč pak do sítě dorazil Chiasson. Dvaadvacetiletý Vrána se přes hostující obranu podobně probojoval také v 51. minutě, kdy už ale puk dostal do sítě sám – Capitals vedli 5:1.

Islanders pak ještě zásluhou Nelsona a Tavarase dvě branky přidali, myšlenky na zdramatizování závěru jim ale gólem na 6:3 překazil washingtonský Eller. Jakub Vrána byl za dvoubodový večer oceněn titulem třetí hvězda utkání.

Tuhý boj o play off

Počtvrté v řadě prohráli hokejisté Dallasu, kteří podlehli Ottawě 2:3 v prodloužení a ztratili důležitý bod v závodě mezi týmy Západní konference o divokou kartu pro play off. V nastaveném čase rozhodnul Mike Hoffman.

Anaheim naopak zvládnul zápas s Detroitem. Po vítězství má stejný počet bodů jako Dallas. Ducks utkání s Red Wings zlomili dvěma góly z prostřední a třetí části. Ve 37. minutě se prosadil Corey Perry, ve 46. pak na 4:2 zvýšil Kesler. U první branky Anaheimu asistoval Ondřej Kaše.

„Třetím do party" je Colorado, které má 84 bodů stejně jako Anaheim s Dallasem. Možnost odtrhnout se promarnilo v utkání s Nashvillem, s nímž prohrálo 2:4. Po dvou gólech v dresu Predators, momentálně nejlepšího týmu NHL, zapsali Colton Sissons s Filipem Forsbergem.

Nashville je po výhře nad Coloradem prvním týmem letošní sezóny, jenž má zaručenou účast v play off.

V posledním nočním zápasu NHL zvítězila Minnesota 4:2 na ledě Vegas.

NHL:
Washington - NY Islanders 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)
Branky: 15. Oshie, 28. Bäckström, 38. Niskanen, 42. Chiasson (Vrána), 51. Vrána, 59. Eller - 26. Barzal, 54. B. Nelson, 57. Tavares. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Chiasson, 2. Bäckström, 3. Vrána (všichni Washington).
Ottawa - Dallas 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 43. Gáborík, 57. Duchene, 64. Hoffman - 11. Seguin, 59. Pitlick. Střely na branku: 25:25. Diváci: 15.842. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Duchene, 3. Gáborík (všichni Ottawa).
Colorado - Nashville 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 20. MacKinnon, 24. Landeskog - 18. a 34 Sissons, 27. a 59. F. Forsberg. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17.273. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Sissons (oba Nashville), 3. Landeskog (Colorado).
Calgary - San Jose 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)
Branky: 17. Brouwer, 23. Jankowski, 31. Gaudreau, 55. Ferland - 6., 27., 37. a 42. E. Kane, 32. Labanc, 39. Hertl, 57. Fehr (Hertl). Střely na branku: 34:27. David Rittich odchytal za Calgary 17:56 minuty a ze sedmi střel neinkasoval. Diváci: 19.196. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Hertl (oba San Jose), 3. Ferland (Calgary).
Anaheim - Detroit 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 7. N. Ritchie (O. Kaše), 23. Grant, 37. Perry, 46. Kesler - 18. M. Green, 28. Nyquist. Střely na branku: 36:30. Diváci: 17.243. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. H. Lindholm, 3. Cogliano (všichni Anaheim).
Vegas - Minnesota 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky: 54. Haula, 60. Carpenter - 8. Zucker, 26. Coyle, 28. Dumba, 60. Parise. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18.295. Hvězdy zápasu: 1. Zucker (Minnesota), 2. Haula (Vegas), 3. Dumba (Minnesota).