Ml.Boleslav - Slovácko 1:1Mladá Boleslav doma opět ztratila

32. Komličenko 1 : 0
74. Zajíc 1 : 1

Mladá Boleslav

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 21. kole první ligy nevyužili šanci vzdálit se pásmu sestupu a doma jen remizovali se Slováckem 1:1. Na gól Nikolaje Komličenka z úvodního dějství odpověděl čtvrt hodiny před koncem svou osmou brankou v této sezóně nejvyšší soutěže hostující Tomáš Zajíc.

Brankář Mladé Boleslavi Martin Poláček.

Oba celky zůstaly v přímém ohrožení sestupu. Slovácko má náskok jediného bodu na předposlední Brno, Boleslav má pouze o bod více. Zároveň potvrdila roli nejhoršího týmu v domácím prostředí, kde v ligové sezóně získala teprve osmý bod.

V mrazivém odpoledni začali aktivněji hosté, ovšem Havlík a ani Sadílek gólmana Polačka nepřekonali. Ve 20. minutě na druhé straně hřiště minul o dva metry levou tyč branky Komličenko a o devět minut později rozvlnil stejný hráč pouze boční síť Hečovy branky. Tři minuty poté už ale Komličenko udeřil. Ruský útočník dostal míč za vysunutou obranu a střelou mezi nohy gólmana z úhlu otevřel skóre.

Druhá půle se z velké části odehrávala ve středu pole. V 70. minutě Kateřiňák netrefil branku hostů a o dvě minuty později tvrdou ranou z dálky minul Machalík. Z další šance se už ale Slovácko radovalo. K míči se v 74. minutě dostal Zajíc, který o levou tyč Polačkovy branky vyrovnal na 1:1.

Hosty gól zvedl a v 79. minutě mohli po nedorozumění mezi domácími obránci vést, ale situaci zvládl brankář Polaček. A když se neprosadil na jedné straně Kateřiňák, ani na druhé nadvakrát hostující Rezek a následně ani domácí Konaté, skončilo utkání remízou. Slovácko uhrálo nerozhodný výsledek už poosmé v ligové sezóně, což je nejvíce z celé soutěže.

21. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)
Branky: 32. Komličenko - 74. Zajíc. Rozhodčí: Orel - Blažej, Antoníček. ŽK: Kateřiňák (Boleslav). Diváci: 1017.
M. Boleslav: Polaček - Pauschek, Klíma, Chaluš, Křapka - Jánoš, Hubínek (85. Mareš) - Konaté (77. Ladra), Valenta (14. Kateřiňák), Přikryl - Komličenko. Trenér: Weber.
Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Šimko, Divíšek - Janošek (73. Kubala), Daníček - Navrátil, Sadílek (67. Machalík), Havlík (46. Rezek) - Zajíc. Trenér: Kordula.