Larssonová - Siniaková 4:6, 7:6, 7:5Siniaková ani Kristýna Plíšková v Miami nepostoupily

Miami

Kateřina Siniaková ani Kristýna Plíšková nedotáhly nadějně rozehrané zápasy k vítězství a na elitním tenisovém turnaji v Miami vypadly v prvním kole. Siniaková po tříhodinovém boji prohrála se Švédkou Johannou Larssonovou 6:4, 6:7 a 5:7, sestra světové šestky Karolíny Kristýna odpadla v závěru utkání s Aljaksandrou Sasnovičovou z Běloruska a podlehla jí 6:1, 6:7, 5:7.

Kateřina Siniaková na archivním snímku.

Siniaková měla ve vyčerpávající bitvě, trvající tři hodiny a šest minut, blízko k postupu. Ve druhém setu jí několikrát chyběly jen dva míčky, ale ztratila set v tie-breaku. V rozhodující sadě ještě dotáhla ztrátu 2:5 a odvrátila dva mečboly, třetí už ne a počtvrté skončila na Floridě hned v úvodním kole.

Kristýna Plíšková vedla 6:1, 5:3 a v dalším gamu podávala na postup. Ve třetí sadě ještě česká tenistka byla ve vedení 4:1, ani ona však závěr nezvládla. V něm si třikrát v řadě prohrála servis a po dvou hodinách hry v miamském vedru skončila.

Na elitním turnaji kategorie Premier Mandatory se představí ještě čtyři české tenistky: nasazené Karolína Plíšková, Petra Kvitová a Barbora Strýcová a také Markéta Vondroušová.