Jablonec - Bohemians 1905 2:1Radův tým je na jaře stále stoprocentní. Šestou výhrou v řadě vyrovnal klubový rekord!

26. Lischka 1 : 0
43. Hašek 1 : 1
62. Jovovič 2 : 1

Jablonec

Kdo zastaví Jablonec? Tahle otázka vibruje jarní fotbalovou ligou dál. Tým Petra Rady porazil ve 22. kole Bohemians 1905 2:1 a triumfoval v lize pošesté za sebou. Vyrovnal tím klubový rekord v počtu výher v řadě ze sezóny 2010/2011, kdy nasbíral rovněž osmnáct bodů ze šesti duelů. Vítězný gól vstřelil ve druhém poločase černohorský reprezentant Vladimir Jovovič z přímého volného kopu.

Zleva Jaroslav Zelený z Jablonce a Dominik Mašek z Bohemians.

Zelenobílí šli na Bohemians 1905 jako jediní v soutěži na jaře se stoprocentním bodovým ziskem a na jejich sebevědomí to bylo znát od prvních vteřin.

Už po čtvrthodině hry mohli domácí vést klidně 4:0 a tady je seznam jejich šancí. Vynikal při nich hostující gólman Tomáš Fryšták. Hned po sedmnácti vteřinách hry skvěle vyrazil nebezpečnou střelu Vladimira Jovoviče. V páté minutě si poradil s pokusem Vojtěcha Kubisty. O chvíli později vyšel vítězně ze souboje s Martinem Doležalem. A v 16. minutě napálil Tomáš Holeš z úhlu břevno.

Přesto se Severočeši do vedení zaslouženě dostali. Ve 26. minutě kopal rohový kop reprezentant Michal Trávník, v pokutovém území se uvolnil David Lischka a hlavičkou k otevřel skóre.

Jablonec mohl náskok i zvýšit. Ve 40. minutě po rychlém brejku nahrával z pravé strany Jovovič Lukáši Masopustovi, jenže ten to místo nahrávky lépe postavenému Janu Chramostovi vzal na sebe a se slabou střelou si Fryšták poradil. Chramosta se pak na něj pořádně čertil. „To je škoda," ulevil si u střídačky trenér Jablonce Petr Rada. V tu chvíli jeho tým vedl na střely na branku 6:0. Na rohové kopy 4:0. Na branky ovšem pouze 1:0.

Klokani přesto dokázali z ojedinělé akce ještě do poločasu vyrovnat. Rudolf Reiter našel ve 43. minutě perfektní zpětnou nahrávkou na hranici pokutového území Martina Haška ml., který pohotovou střelou k tyči, vůbec první střelou hostů na branku i mimo, zaskočil Střelnici. Gólman Vlastimil Hrubý přišel o neprůstřelnost po 486 minutách hry.

V 62. minutě si však tým Petra Rady vzal náskok zpátky. Po přísně odpískaném faulu Josefa Jindřiška kopali Jablonečtí přímý volný kop. Z ideální vzdálenosti 23 metrů. Se šancí naložil černohorský reprezentant Jovovič skvěle. Na prudkou střelu k levé tyči si sice Fryšták sáhl, ale mimo tyče ji nevytěsnil. Teprve počtvrté v tomto ročníky inkasovali Bohemians 1905 více než jeden gól.

A Jablonec pokračoval v tlaku dál. V 70. minutě zastavil reflexivním zákrokem Fryšták pohotovou střelu Chramosty po centru aktivního Jovoviče. V 83. minutě mohl vyrovnat Benjamin Tetteh, s jeho střelou zblízka si Vlastimil Hrubý poradil. Už v 86. minutě šel na rohový kop do vápna soupeře i Fryšták, ale skóre se už neměnilo. V poslední minutě měl znovu šanci Tetteh, ale Hrubý opět výborně zasáhl. Luděk Pernica a spol. tak slaví šestou výhru v řadě, ve 23. kole může zaútočit na sedmý triumf na hřišti Mladé Boleslavi.

Fotbalová liga - 22. kolo:
FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:1)
Branky: 26. Lischka, 63. Jovovič - 43. Martin Hašek ml. Rozhodčí: Machálek - Kubr, Pfeifer. ŽK: Pernica - Mašek, Reiter. Diváci: 3512.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Zelený - Masopust (85. Hübschman), V. Kubista, Trávník, Jovovič (78. Hanousek) - Chramosta, Doležal (74. Považanec). Trenér: Rada.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Martin Hašek ml. - Reiter (83. Záviška), Mašek (46. Nečas), Bartek (46. Luts) - Tetteh. Trenér: Martin Hašek st.