Hokejová Sparta po sérii porážek zdolala Vítkovice

Hokejisté pražské Sparty ukončili v sobotním předehrávaném utkání 20. kola extraligy sérii čtyř zápasů bez bodu a porazili Vítkovice 3:2. Gólem a asistencí se na výhře podílel nejproduktivnější hráč soutěže Jaroslav Hlinka.

Hokejisté Sparty po čtyřech porážkách za sebou opět vyhráli.

Sparťané se představili před vlastním publikem po nevydařené čtveřici zápasů venku a vedle útočníka Podlešáka jim chyběl také v Pardubicích zraněný obránce Černošek. V úvodní části trenér František Výborný točil nezvykle jen osm útočníků a Pražané se snažili v sázce na zkušené opory prolomit poslední nezdary.

Domácí začali náporem a v 3. minutě mohl při vyloučení Gulašiho otevřít skóre Ton. Vítkovice potom měly dokonce 51 vteřin výhodu pěti proti třem, ale kromě Jasečkova pokusu vážněji Salfického neohrozily. Když už byla Sparta v plném počtu, přečíslila soupeře, ale po Štrbově přihrávce byl Ton moc blízko u gólmana Pince a neměl čas na lepší zakončení.

Sparta se neprosadila ani při dalším trestu Gulašiho, ale v 15. minutě už se dočkala vedení. Hlinka přihrál na levou stranu k modré čáře Ptáčkovi a domácí kapitán tvrdou střelou překonal Pince. Odpovědět mohl vzápětí Irgl, ale neuspěl, podobně jako v přečíslení dvou na jednoho Káňa se Semanem.

Závěrečné drama Sparta zvládla

Do druhé části nastoupili hosté pozdě a dostali za to od německého rozhodčího Schütze dvouminutový trest. Zvýšit mohl Ton, ale Pinc zasáhl proti jeho umístěné střele betonem. Potom podržel Spartu Salfický. Nejdříve zlikvidoval možnost Hubáčka a dorážku Irgla, vzápětí vyzrál i na sólový nájezd Tomáška a následně ztroskotal na domácím gólmanovi Káňa.

V 35. minutě inkasoval Hudec dvě plus dvě minuty za dva fauly za sebou a Pražané hned po 13 sekundách prvního trestu zvýšili, když Vykoukalovu ránu od modré čáry Pinc vyrazil před zcela volného Hlinku. V 38. minutě dorážel zblízka Kropáč, ale Salfický prokázal, že dnes nastoupil v dobré formě.

Definitivní pojistku na tříbodový zisk přinesla Spartě 44. minuta, kdy Hlaváč zvýšil na tříbrankový rozdíl. Ostravané se dlouho marně snažili Salfickému pokazit čistý štít a Sparta, přestože bránila svůj náskok, měla větší šanci. Necelý šest minut před koncem ujel vítkovické obraně Langhammer, ale Pince blafákem nepokořil. Salfického v 56. minutě překonal Kropáč a hosté ještě závěr zdramatizovali, když po Hanzlíkově chybě skóroval 80 sekund před koncem Kropáč podruhé. Domácí ale už jednobrankový náskok do konce uhlídali.

Sparta Praha - Vítkovice Steel 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Ptáček (J. Hlinka), 35. J. Hlinka (Vykoukal), 44. Hlaváč (Tabaček) - 56. Kropáč, 59. Kropáč (Burger). Rozhodčí: Schütz (Něm.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 5012.
Sparta: Salfický - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Protivný, od 21. J. Mrázek - Sivek, J. Hlinka, O. Kratěna - P. Ton, Štrba, Hromas - Hlaváč, Langhammer, od 23. navíc Vrbata. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Vítkovice: Pinc - Jasečko, Gulaši, Kuboš, Chmelíř, Jurečka, S. Hudec - Irgl, R. Procházka, P. Hubáček - Kropáč, Burger, Krenželok - Mikulík, T. Káňa, Köhler - Tomášek, F. Seman. Trenéři: Holaň a Trličík.