Liberecký Zíb ukončil dvěma góly vítěznou sérii Slavie

Hokejisté pražské Slavie poznali po pěti vítězstvích za sebou hořkost porážky a v pondělním dohrávaném utkání 20. kola extraligy podlehli doma Liberci 1:3. Dvě branky Bílých tygrů vstřelil obránce Lukáš Zíb. Severočeši se díky teprve třetí výhře na ledě soupeře v tomto ročníku posunuli na druhé místo o dva body za České Budějovice, Slavia zůstává dvanáctá.

Slavia byla v úvodu aktivnější a v třetí minutě si vynutila první přesilovku, když Doležala fauloval v dobré střelecké pozici Kočí. V ní zahrozili domácí jen Čermákovou dorážkou, Rataj v další šanci vysoko přestřelil. Bílí Tygři v plném počtu odpověděli možnostmi Pletky, Vampoly a Jiruše. V 8. minutě se natlačil před Hniličku Bednář, ale libereckého gólmana nepřekonal. Slávistického útočníka nedovoleně bránil Krstev, Pražané však ani v druhé početní převaze Hniličku moc nezaměstnali.

Podobně se vedlo v početní výhodě Liberci, který ji měl dokonce třikrát za sebou, ale větší možnost si vypracoval až v té poslední. Vaic ale v 17. minutě na brankáře Svobodu nevyzrál. V největší šanci úvodní části se ocitl tentokrát při přesilovce Slavie téměř se sirénou Sup, ale díky Hniličkovi bezbrankový stav vydržel.

Hruška neměl přesnou mušku

Severočeši udeřili v 22. minutě, kdy Svobodu překonal střelou od modré čáry Zíb, který využil toho, že nové slávistické jedničce bránil ve výhledu Sobotka. Odpovědět mohla elitní formace domácích, ale Hruška dvakrát za sebou neměl přesnou mušku. Při vyloučeních libereckého reprezentačního nováčka Čutty a domácího Žižky oba týmy potvrdily, že se jim v pondělí v přesilovkách nedařilo.

V polovině utkání se dostal do šance Vaic, ale Svobodu nemohl bekhendem překvapit. Potom po přečíslení hostů vystřelil Pabiška mimo. Zatímco domácí se marně snažili dobýt libereckou branku, soupeř hrozil z rychlých brejků. V závěrečném dějství vystupňovali domácí svůj tlak, ale obrovské šance nevyužili. Hnilička v 43. minutě vyrazil puk před osamoceného Beránka, slávistický kapitán však po nečekaném odrazu minul prázdnou branku. Na libereckém brankáři ztroskotal i v přesilovce Vlasák. Potom neuspěl v dorážce ani Rataj.

Hosté rozhodli necelých deset minut před koncem, kdy v přesilovce pěti proti třem zamířil podruhé přesně od modré čáry Zíb. V 55. minutě zhořkla Svobodovi domácí premiéra ještě více, protože v dalším oslabení zaváhal za brankou a Šachl zvýšil na tříbrankový rozdíl. V 59. minutě sice pokazil Hniličkovi čisté konto ve hře čtyř proti třem Vlasák, ale slávisté už přes další snahu s nepříznivým stavem nic neudělali.

Hokejová O2 extraliga - 20. kolo
Sparta - Vítkovice 3:2 (předehráno 28.10.)on-line
Branky a nahrávky: 15. Ptáček (J. Hlinka), 35. J. Hlinka (Vykoukal), 44. Hlaváč (Tabaček) - 56. Kropáč, 59. Kropáč (Burger).
Zlín - Plzeň 3:0on-line
Branky a nahrávky: 26. Rachůnek (Leška), 39. M. Čech (Kristek), 48. M. Pšurný (Balán).
Pardubice - Třinec 7:2on-line
Branky a nahrávky: 15. Rolinek (M. Hlinka), 18. Snopek (Čaloun), 35. M. Hlinka (Snopek), 36. M. Čech (Ondřej), 53. Andrašovský (Pivko), 56. Andrašovský (P. Sýkora), 59. P. Sýkora (Rolinek) - 34. Pácal (Tesařík), 47. Kudrna (Výtisk).
Kladno - Karlovy Vary 6:3on-line
Branky a nahrávky: 21. Frolík (M. Štěpánek), 38. Hluchý (M. Havel), 49. Gardoň (Frolík), 51. Frolík (Kalla), 52. Frolík (Tatíček), 57. Gargoň (Zeman) - 32. Milan Procházka (Chrenko), 38. Dvořák (Kraft), 50. Duben (Machulda).
Litvínov - Č. Budějovice 2:3on-line
Branky a nahrávky: 27. Skuhrovec (Jánský), 30. Sklenička (Jánský) -14. Hřebejk (L. Květoň), 23. Šimánek (Toman), 40. Gřegořek.
Znojmo - Vsetín 0:1on-line
Branka a nahrávka: 21. Demel (Stantien).
Slavia - Liberec 1:3on-line
Branky a nahrávky: 59. Vlasák (Hlavačka) - 22. Zíb (S. Procházka), 51. Zíb (Žabka), 55. Šachl (S. Procházka).