Nymburští basketbalisté přes špatnou střelbu trojek porazili Brno

Basketbalisté Nymburka zvítězili v dohrávaném utkání 5. kola NBL nad Brnem 86:76 a díky jednomu odehranému zápasu navíc se osamostatnili v čele tabulky před Opavou. Slezané dnes měli také nastoupit k zápasu původně odloženému kvůli koronaviru v týmu soupeře, do Kolína ale nakonec nemohli odcestovat, protože nákaza tentokrát postihla jejich kádr.

Basketbalisté Nymburku slaví další vítězství

Nymburk v duelu prvního týmu se čtvrtým získal rozhodující náskok na přelomu druhé čtvrtiny, kdy se mu od stavu 18:16 povedla dvanáctibodová šňůra. Pak se hrálo až do konce vyrovnaně i proto, že favoritovi se vůbec nedařila tříbodová střelba. Domácí trefili jen tři z 22 pokusů, jasně nejméně v sezoně, a například kapitán Vojtěch Hruban neproměnil žádnou z šesti střel zpoza oblouku.

"Střelecky se nám nedařilo, ale zvládli jsme to. Oni přijeli s dobrými nápady a my jsme byli nervózní při střelbě. A nepohybovali jsme dobře míčem. To se občas stává. Po zápasech Ligy mistrů bývá těžké udržet koncentraci. Ale bude to dobré," řekl nymburský kouč Oren Amiel.

Brňané dali trojek 11, po čtyřech zaznamenali Radek Farský, který se s 19 body podělil s domácím Omarem Prewittem o pozici nejlepšího střelce zápasu, a Aleksandar Georgiev. Přiblížit už se ale dokázali maximálně na pět bodů v poslední čtvrtině a Nymburk slavil v lize od listopadové nečekané porážky od USK šesté vítězství za sebou.

"Byla voda na náš mlýn, že Nymburk neměl svůj den při střelbě. Pro nás to byla dobrá zkušenost a dobrý zápas, ale můžeme hrát ještě lépe. Těším se na odvetu 29. prosince," konstatoval trenér hostů Lubomír Růžička.