Hlavní obsah

Česko - Švýcarsko 2:4Čeští florbalisté vstoupili do EFT v Plzni prohrou

15. 10. 2021 21:17

Čeští florbalisté na úvod domácího turnaje Euro Floorball Tour v Plzni podlehli Švýcarsku 2:4. Svěřenci trenéra Petriho Kettunena ztratili zápas ve druhé třetině, v které soupeř otočil třemi góly stav na 1:3. V sobotu se Češi utkají od 18:30 se Švédskem.

Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Radost florbalistů Švýcarska během utkání Euro Floorball Tour.Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Článek
Fotogalerie

Před 568 diváky se ujali v 8. minutě vedení domácí. Jakub Gruber našel zpoza branky Dominika Beneše, který se trefil k pravé tyči branky Patricka Edera. Švýcaři odpověděli v čase 27:44, kdy využil přesilovou hru Patrick Mendelin.

V polovině utkání otočil stav střelou přes obránce Jan Zaugg a ve 34. minutě se uvolnil Paolo Riedi a bekhendem poslal balonek do branky pod rukou gólmana Martina Beneše.

Hned po 15 sekundách třetí třetiny se prosadil z dorážky po Gruberově střele Filip Langer a snížil na 2:3. V 51. minutě ale zakončil ideální přihrávku Christopha Camenische Mendelin a druhým gólem v utkání zpečetil vítězství.

"Rozhodla druhá třetina a dvě přesilovky v ní. Měli jsme chvílemi navrch, ale tohle nás vyřadilo z tempa a Švýcaři to obrátili ve svůj prospěch," prohlásil útočník Matěj Havlas, který v národním týmu debutoval stejně jako další forvard Adam Hemerka a obránce Lukáš Punčochář. Všichni tři se zařadili do formace s dalším letošním juniorským mistrem světa z Brna Filipem Formanem a zkušeným Martinem Kisugitem.

"Mrzí nás, že je to prohra a neurvali jsme vítězství, ale v premiéře jsme si to osahali slušně. Až na začátek jsme se chytali tempa a zvykli jsme si na něj. Mělo to stoupající tendenci, což je pozitivní," dodal Havlas.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Plzni:
ČR - Švýcarsko 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky: 8. D. Beneš (Gruber), 41. Langer (Gruber) - 28. Mendelin (Studer), 31. Zaugg (Rüegger), 34. Riedi (Florian), 51. Mendelin (Camenisch). Rozhodčí: Söderman, Boström (oba Švéd.). Vyloučení: Využití: Diváci: 568.
Švédsko - Finsko 8:3 (3:1, 2:2, 3:0)
Junioři:
ČR - Švýcarsko 6:3 (1:1, 4:1, 1:1)

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •