Florbalisté Mladé Boleslavi a Střešovic postoupili do semifinále extraligy

Florbalisté mistrovské Mladé Boleslavi a Tatranu Střešovice si v nejrychlejší možné době zajistipi postup do semifinále superligy. Obhájce titulu vyhrál ve čtvrtém čtvrtfinále v Liberci 6:2 a ovládl sérii 4:0 na zápasy. Střešovice v pražském derby zvítězily nad domácími Black Angels 9:6.

Gólová radost florbalistů Mladé Boleslavi. Uprostřed Jiří Curney.

Úřadující vicemistr Vítkovice vyhrály v Praze nad Chodovem 6:4 a za stavu 3:1 na zápasy budou útočit na postup v úterý doma. Ve stejný den si může ve čtvrtém čtvrtfinále zajistit semifinále i Sparta na hřišti Bohemians při vedení 3:0 na utkání.

Mladá Boleslav na severu Čech prohrávala po první třetině 0:2, když v 6. minutě otevřel skóre Vojtěch Janeček a sedm sekund před první pauzou v přesilové hře zvýšil Jakub Kopecký. Druhou část ovládl favorit a pěti góly rozhodl. Skórovali postupně Filip Zakonov, Daniel Šebek, Patrik Suchánek, Martin Tokoš a Jakub Bína. Výsledek ještě dovršil v 52. minutě v početní výhodě Jiří Curney.

"Liberec byl na čtvrtfinále určitě důstojný soupeř. Byly to pro nás těžké zápasy. Včera to šlo do prodloužení a byl to klíčový zápas série. Oni zřejmě odehráli nějaký svůj strop, ale bylo to dost kvalitní, dobře bránili a výborně jim zachytal gólman," řekl kapitán Mladé Boleslavi Milan Tomašík.

V barvách Střešovic zazářil čtyřmi brankami Jakub Kolísko a tři asistence si připsal Adam Tlapák. Black Angels nepomohly ani dvě trefy a jedna přihrávka Jakuba Bočka, který je s 13 body za osm branek a pět asistencí ze šesti zápasů neproduktivnějším hráčem play off.

"Říká se, že poslední krok je nejtěžší. Určitě to dneska bylo těžké, ale myslím si, že nejtěžší byl druhý zápas série, který byl i výsledkově nejvyrovnanější. Skončilo to 7:5 a ta hra nebyla až tak dobrá. Dneska jsme k tomu přistoupili poměrně svědomitě a i přes zaváhání ve druhé třetině jsme si to pohlídali," prohlásil Jakub Kolísko, který zmínil snížení domácích na 4:6.

Vítkovice na hřišti Chodova ztratily vedení 2:0, 3:2 i 4:3. Za domácí sice vyrovnal v 57. minutě Marek Vávra na 4:4, ale Pražané ztratili zápas ještě v základní hrací době. V čase 59:32 rozhodl Ondřej Vítovec a osm sekund před koncem ještě pojistil výsledek při power play do prázdné branky Adam Delong.

Superliga florbalistů - čtvrtfinále play off, 4. zápasy:
Black Angels - Tatran Střešovice 6:9 (2:4, 2:2, 2:3)
Branky: 4. a 6. J. Boček, 35. a 60. M. Burian, 35. Hromada, 60. Renčín - 4., 29., 46. a 57. Jakub Kolísko, 16. a 19. Eliáš, 15. Kreysa, 30. Piskáček, 54. Šindelář. Konečný stav série: 0:4.
FBC Liberec - Mladá Boleslav 2:6 (2:0, 0:5, 0:1)
Branky: 6. V. Janeček, 20. Jakub Kopecký - 25. Zakonov, 27. D. Šebek, 34. Suchánek, 39. Tokoš, 40. J. Bína, 52. Curney.
Chodov - 1. SC Vítkovice 4:6 (2:2, 1:1, 1:3)
Branky: 12. Kafka, 16. Majer, 30. Ondrušek z tr. střílení, 57. T. Vávra - 1. a 48. R. Gattnar, 5. Besta, 22. Hatala, 60. Vítovec, 60. Delong. Stav série: 1:3.