Florbalisté Vítkovic jsou v semifinále superligy, Bohemians zůstali ve hře

Florbalisté Vítkovic zdolali v pátém čtvrtfinálovém utkání superligy doma Chodov 4:3 po samostatných nájezdech a po výhře 4:1 na zápasy postoupili do semifinále, kde doplnili mistrovskou Mladou Boleslav a Tatran Střešovice. Vyřazení naopak ve čtvrtém duelu série se Spartou odvrátili Bohemians, kteří zvítězili 5:4 v prodloužení a souboj pražských rivalů bude pokračovat ve čtvrtek.

Florbalisté Bohemians odvrátili vyřazení.

Vítkovice sice dvakrát vedly, ale nakonec museli obhájci stříbra zápas otáčet. V 18. minutě dostal Ostravany do vedení Ondřej Vítovec a ve druhé části po vyrovnání Jiřího Bauera v čase 27:48 ve vlastním oslabení rozjásal domácí tým Jakub Hubálek. Za 23 sekund ale v pokračující přesilové hře skóroval Michal Podhráský a v polovině druhé třetiny otočil stav Mikuláš Komárek. V 53. minutě však poslal zápas do nastavení Marek Matejčík a v rozstřelu rozhodl v deváté sérii Adam Delong.

Bohemians se ujali vedení po 63 sekundách hry díky brance Jakuba Buršíka a ve 13. minutě zvýšil Ivan Tomčo. Ve druhé třetině nejdříve využil přesilovou hru Patrik Šebek a v 28. minutě upravil opět Tomčo už na 4:0. Sparta ale díky gólu Dominika Bartoše, využité početní výhodě Marka Zouzala a brance Radima Křenka v čase 39:58 snížila na 3:4 a v 57. minutě vynutil prodloužení Lukáš Ujhelyi. V něm v čase 67:54 rozhodl Jan Malič.

Livesport superliga florbalistů - čtvrtfinále play off:
5. zápas:
1. SC Vítkovice - Chodov 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 18. Vítovec, 28. Hubálek, 53. Matejčík, rozhodující sam. nájezd Delong - 24. J. Bauer, 29. M. Podhráský, 31. Komárek. Konečný stav série: 4:1.
4. zápas:
FbŠ Bohemians - Sparta Praha 5:4 v prodl. (2:0, 2:3, 0:1 - 1:0)
Branky: 13. a 28. Tomčo, 2. Buršík, 25. P. Šebek, 68. Malič - 29. Bartoš, 39. Zouzal, 40. Křenek, 57. L. Ujhelyi. Stav série: 1:3.
Livesport superliga florbalistů - 1. kolo play down, 5. zápasy:
Sokoli Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:8 v prodl. (1:5, 3:1, 3:1 - 0:1)
Branky: 17. a 44. P. Pakosta, 22. Šmíd, 33. L. Kučera, 35. Zozulák, 44. Teichman, 50. Prix - 9., 16. a 61. Gregor, 7. a 8. Pergler, 6. Jan Procházka, 36. V. Klápa, 53. P. Hartman. Stav série: 2:3.
FBC Česká Lípa - FBŠ Hattrick Brno 4:3 (0:2, 4:1, 0:0)
Branky: 24. a 38. Staněk, 30. a 38. Ekl - 7. Suk, 16. D. Dvořák, 32. L. Kučera. Konečný stav série: 4:1.