Bohemians - Příbram 2:2Klokani v generálce remizovali s Příbramí, Budějovice porazily Táborsko

Fotbalisté Bohemians 1905 v generálce na novou sezonu remizovali s Příbramí 2:2, přestože po poločase vedli o dva góly. České Budějovice v závěrečné přípravě porazily jiného druholigového soupeře Táborsko jasně 4:0.

Stefan Vilotić z Bohemians.

Bohemians proti Příbrami dobře začali a ve 12. a 17. minutě jim zajistil dvoubrankový náskok Puškáč. Druhý poločas ale Klokani v Ďolíčku nezvládli a gólman Valeš inkasoval od Osmančíka a Novotného. Pražané v šestém utkání letní přípravy poprvé zaváhali, nejvyšší soutěž odstartují za týden v Jablonci.

České Budějovice doma poslal do vedení v 17. minutě Hais a devatenáctiletý útočník za pět minut zvýšil. Jihočeši na rozdíl od Bohemians po změně stran náskok neztratili, ale přidali další dvě trefy. Postarali se o ně letní posila Potočný a Matoušek. Dynamo vstoupí do ligového ročníku příští neděli v Ďolíčku proti Pardubicím.

V souboji o míč Adam Jánoš z Bohemians a Lukáš Musil z Příbrami.

Přípravná fotbalová utkání:
Bohemians Praha 1905 - Příbram 2:2 (2:0)
Branky: 12. a 17. Puškáč - 57. Osmančík, 83. Novotný.
Bohemians: Valeš - Köstl, Křapka, Hůlka - Dostál, Jindřišek, Petrák, Kovařík - Květ, Hronek - Puškáč.
Od 60. minuty: Valeš - Kadlec, Krch, Vilotič - Nový, Jánoš, Beran, Bartek - Novák, Mužík - Koubek. Trenér: Veselý.
Dynamo České Budějovice - Táborsko 4:0 (2:0)
Branky: 17. a 22. Hais, 53. Potočný, 86. Matoušek
Č. Budějovice: Šípoš (46. Janáček) - Čolič (46. Vais), Havel (71. Čoudek), Králik (46. Broukal), Sladký - Grič (71. Bastl), Hellebrand - Potočný (60. Krch), Penner, Hora (46. Čavoš) - Hais (60. Matoušek). Trenér: Weber.