Č. Budějovice - Bohemians 1:0Budějovice vydřely výhru nad Bohemians a na jaře poprvé bodovaly

84. Potočný 1 : 0

Fotbalisté Českých Budějovic udolali v nedělním 20. kole první ligy Bohemians 1905 1:0. Zápas rozhodl v 84. minutě střídající Roman Potočný, který se prosadil proti bývalému klubu. Dynamo v nejvyšší soutěži porazilo Pražany potřetí za sebou a znovu jednobrankovým rozdílem.

Martin Králik z Českých Budějovic (vzadu) stínuje Davida Puškáče z Bohemians.

Jihočeši v lize zvítězili po čtyřech porážkách, na jaře poprvé bodovali a v nejvyšší soutěži premiérově vyhráli pod novými trenéry Markem Niklem a Tomášem Zápotočným. Českobudějovičtí poskočili na 12. místo tabulky, Bohemians jsou po druhé porážce po sobě šestí.

Dynamo v minulém kole po solidním výkonu prohrálo na půdě mistrovské Plzně 1:2 a aktivně začalo i proti Bohemians. Pražané museli už ve 13. minutě střídat, zraněného Petráka nahradil na stoperu mladík Kadlec.

V dresu domácích byl hodně vidět Adediran, který se vrátil do sestavy po odpykání trestu za vyloučení. Ve 20. minutě po jeho střílené přihrávce z úhlu zasáhl brankář Jedlička, ještě blíže k otevření skóre byl nigerijský útočník o chvíli později, kdy osamocený jen trefil hostujícího gólmana.

Poté měli velkou šanci také hosté, stoper Hůlka však zamířil jen do tyče. Následně Puškáčovu hlavičku zlikvidoval domácí brankář Janáček. Už v nastavení úvodního dějství si naskočil na centr z pravé strany Škoda, ale hlavou ve velké možnosti minul.

Druhou půli začali aktivněji Bohemians. Proti Hůlkovi zasáhl Janáček a v 53. minutě po Kovaříkově centru hlavičkoval těsně vedle Aleš Čermák. Na druhé straně v 76. minutě napálil Adediran po úniku tyč, ale akci předcházel ofsajd. Nigerijský útočník poté hlavičkou o zem minul.

V 84. minutě už se domácí dočkali. Po centr z levé strany vyhrál hlavičku Havel, Adediranovu zakončení zblízka ještě Jedlička zneškodnil, ale na dorážku Potočného už nemohl dosáhnout. Bývalý hráč Bohemians skóroval teprve podruhé v ligové sezoně.

V nastavení neproměnil sólo střídající Čmelík, ale Jihočeši už cenné tři body udrželi. Dynamo si připsalo teprve druhé domácí vítězství v ligové sezoně. Naopak Bohemians prohráli třetí z posledních čtyř venkovních utkání nejvyšší soutěže.

Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Branka: 84. Potočný. Rozhodčí: Radina - Kotalík, L. Matoušek - Adámková (video). ŽK: A. Čermák (Bohemians). Diváci: 1974.
Č. Budějovice: Janáček - Sladký, Havel, Králik, Skovajsa (64. Mršič) - M. Čermák (64. Čolič), Hora, Hellebrand - Adediran (87. Penner), Škoda (74. Čmelík), Jakub Matoušek (74. Potočný). Trenér: Nikl.
Bohemians: Jedlička - Hůlka, Petrák (13. Kadlec), Vondra - Dostál, A. Čermák, Jánoš (81. Jindřišek), Kovařík - Drchal, Prekop (59. Jan Matoušek) - Puškáč (81. Beran). Trenér: Veselý.