Ml. Boleslav - Olomouc 2:2Ewerton zachránil Boleslavi milion

19. Zmrzlý 0 : 1
41. Ewerton 1 : 1
72. Chytil 1 : 2
85. Ewerton 2 : 2

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v odvetném finále ligové nadstavbové skupiny o umístění s Olomoucí 2:2 a v součtu s úvodní týden starou výhrou 2:1 obsadili sedmé místo. Středočeši získali bonus milion korun a v příští sezoně budou v domácím poháru nasazeni do 3. kola.

Ewerton z Boleslavi při utkání s Boleslaví.

Olomouc dvakrát vedla zásluhou Ondřeje Zmrzlého a Mojmíra Chytila, ale za domácí pokaždé odpověděl Ewerton, který navíc za stavu 0:1 neproměnil pokutový kop.

Debut v nejvyšší soutěži si v brance Hanáků odbyl osmnáctiletý Stoppen. Ve čtvrté minutě ránu domácího záložníka Stránského zpoza vápna zastavilo břevno. Na druhé straně skončila na horní tyči Zmrzlého hlavička.

V 19. minutě se hosté prosadili. Chytil se obtočil kolem bránícího Šimka a našel Zmrzlého, jenž pohotově zakončil. Záložník Sigmy dal čtvrtý gól v ligové sezoně.

Po více než půlhodině hry Matějovského střelu z přímého kopu zastavil rukou Breite a rozhodčí Orel nařídil pokutový kop. K němu se postavil Ewerton, jenže přestřelil.

Před přestávkou už domácí srovnali. Ladra přiťukl míč Ewertonovi. Brazilec si hledal ideální pozici na střelu, kterou nakonec Jemelka nešťastně usměrnil do protipohybu Stoppena. Jedenáctým zásahem v ligovém ročníku se osamostatnil v pozici nejlepšího střelce svého týmu.

Po změně stran Douděra z vápna po teči jednoho z olomouckých hráčů těsně minul. Olomouc potřebovala po základní hrací době zvítězit alespoň o gól, aby dotáhla zápas do prodloužení, ale Jemelka na zadní tyči hlavičkoval nad. Na opačné straně zamířil z úhlu mimo tři tyče Ladra.

V 72. minutě Chytil po otočce na hranici vápna přesnou ranou k tyči vrátil Sigmě vedení. Pět minut před koncem Ewerton parádní nechytatelnou ranou před šestnáctkou do horního růžku srovnal. Vzápětí střídající Skalák mohl dokonat obrat, jenže Stoppen vyrazil míč na roh. Středočeši doma v lize neporazili Sigmu pošesté za sebou.

Nadstavba první fotbalové ligy - odveta finále skupiny o umístění:
FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 2:2 (1:1)
Branky: 41. a 85. Ewerton - 19. Zmrzlý, 72. Chytil. Rozhodčí: Orel - Ratajová, Leška - Batík (video). ŽK: Mašek - Breite, Růsek, Zmrzlý, Sláma. Diváci: 1430. První zápas: 2:1, skupinu o umístění vyhrála M. Boleslav.
M. Boleslav: Šeda - Pech, Šimek, Suchý, Karafiát - Matějovský (50. Hlavatý), Dancák (74. Smrž) - Douděra (64. Mašek), Stránský (63. Skalák), Ewerton - Ladra (74. Škoda). Trenér: Hoftych.
Olomouc: Stoppen - Chvátal, Poulolo, Beneš, Jemelka - Breite (88. Langer), Sedlák (61. Šíp) - Chytil, Hadaš (61. Zifčák), Zmrzlý - Růsek (88. Sláma). Trenér: Jílek.