Slavii ve šlágru spasila penalta! Klokani loupili v Brně, Baník nevyužil přesilovku

Plzeň v sobotu těsně zvítězila, Sparta znovu ztratila, Slavia v neděli ve šlágru 7. ligového kola remizovala na Slovácku 1:1 a dál vede tabulku. Ale už jen o skóre před obhájci titulu z Plzně, kteří mají odehráno o utkání méně. V dalších nedělních duelech se Hradec Králové rozešel s ostravským Baníkem bez branek, Brno podlehlo Bohemians 1:2 a Pardubice prohrály 0:2 s Olomoucí.

Zleva Stanislav Hofmann ze Slovácka a Stanislav Tecl ze Slavie.

Sešívaní v souboji dvou účastníků Konferenční ligy na Slovácku zažili v úvodu šok! Už po 15 sekundách hry prohrávali poté, co se do střely opřel levačkou Merchas Doski a brankář hostů Mandous lehce tečovaný míč nezkrotil. Slávisté měli v dalším průběhu opticky více ze hry, ale Teclovu gólovou hlavičku zmařil ofsajd a domácí i nadále hrozili rychlými protiútoky. Trávník i později Mihálik však svoje šance promarnili a přišel trest.

V 73. minutě po střetu Kadlece se střídajícím Lingrem slávista v pokutovém území upadl a Provod z nařízené penalty srovnal skóre, které už se přes veškerou snahu obou týmů rozhodnout nezměnilo. Pražané zdolali Slovácko v nejvyšší soutěži pětkrát za sebou, ale tentokrát se museli spokojit s dělbou bodů. Pro Slavii byl duel generálkou na zápas se Sivassporem, Slovácko rovněž ve čtvrtek bude hostit Partizan Bělehrad.

Hradec Králové v azylu v Mladé Boleslavi hostil Ostravu a po třech výhrách za sebou ztratil body po remíze 0:0. Votroci hráli od 55. minuty bez vyloučeného Novotného, ale Baník přesilovku nevyužil  a v posledních čtyřech kolech nevyhrál a venku v lize devětkrát po sobě naplno nebodoval.

Svým způsobem vtipné, když se tě to netýká, vzpomíná Hašek v Přímáku na bizarní situaci z pardubického angažmáVideo: Sport.cz

To olomoucká Sigma dlouhou výhodu jednoho hráče využila a veze tři body z vršovického Ďolíčku, kde přehrála poslední Pardubice. Východočeši po dlouhém oslabení po vyloučení Bernarda Rosy v 39. minutě prohrály čtvrté kolo po sobě, Sigma naopak po pěti vyhrála. Gólově se o to postarali Jakub Pokorný a po změně stran Antonín Růsek.

Bohemians před nedělním utkáním v Brně nezvítězili tři kola za sebou, ale venku pokaždé bodovali a dokázali to znovu. Hned v úvodu je poslal z penalty do vedení David Puškáč a náskok ještě do poločasu navýšil Antonín Křapka. Ve druhé půli sice Michal Ševčík snížil na 1:2, ale to bylo od domácích vše. Zbrojovka nezdolala Klokany v lize už posedmé po sobě.