Sparta se přiblížila Plzni a Slavii. Překvapivou výhru vybojovaly Teplice

Šlágr sobotního hracího dne dopadl lépe pro pražskou Spartu, která otočila výsledek a porazila Baník Ostrava 2:1. Důležité tři body vybojovali v 27. kole první fotbalové ligy také hráči Teplic, kteří díky jediné brance ze druhého poločasu vydřeli výhru na hřišti Slovanu Liberec. Přestřelka se odehrála mezi Českými Budějovicemi a Zlínem. Oba týmy se prosadily dvakrát, duel skončil nerozhodně 2:2. Jediná branka byla k vidění i mezi Slováckem a Olomoucí. Domácí udeřili po hodině hry a připsali si důležité tři body.

Radost hráčů Sparty po brance na 2:1.

Ostře sledovaný souboj Sparty s Baníkem Ostrava dopadl lépe pro pražský celek. Ten sice zaspal začátek, kdy inkasoval a hned třikrát nastřelil brankovou konstrukci, do konce poločasu však výsledek otočil na 2:1. Ve druhém dějství se diváci žádné další branky již nedočkali, tři body tak zůstávají na Letné. Sparta se minimálně do zítřka přiblížila druhé Slavii na rozdíl tří bodů, na první Plzeň ztrácí čtyři. Vedoucí dva celky hrají vzájemný duel v neděli.

Fotbalisté Českých Budějovic v souboji proti Zlínu sice dvakrát vedli, přesto o výsledek pokaždé přišli. Na Mihálikovu trefu reagoval spoluhráč Konda, jenž si vstřelil vlastní branku. Zlín ovšem krátce před přestávkou přišel o vyloučeného Čanturišviliho. Ve druhé půli si také Fastav vsítil vlastní branku, přesto se mu podruhé povedlo srovnat krok.

O překvapení se postaraly Teplice, které vykradly stadion Slovanu Liberec. Bezbrankový první poločas nabídl pouze žluté karty, na první trefu si diváci museli počkat do druhého dějství. Vítězný zářez si připsal devatenáctiletý teplický útočník Sejk, který se radoval zhruba dvacet minut před koncem zápasu.

Cenné tři body bere do tabulky také Slovácko. Domácí celek dokázal díky jediné brance Havlíka porazit rozjetou Olomouc. Pro Slovácko to znamenalo další tři body a již šestibodový náskok před pátým Baníkem.