Švýcarsko - Španělsko 1:1, na penalty 1:3Španělsko zvládlo penaltový rozstřel a je v semifinále EURO

Fotbalisté Španělska porazili Švýcarsko 3:1 v penaltovém rozstřelu a jsou prvními semifinalisty mistrovství Evropy. Po 90 minutách i prodloužení se v Petrohradu hrálo 1:1.

Zklamaný švýcarský fotbalista Manuel Akanji, jeho tým nezvládl ve čtvrtfinále EURO penaltový rozstřel se Španělskem.

Úvodní čtvrtfinále EURO nenabídlo ofenzivní podívanou. Přesto šlo Španělsko už v osmé minutě do vedení, když si ránu Jordiho Alby srazil do vlastní sítě Zakaria. Švýcarsko, které už na šampionátu po penaltovém rozstřelu poslalo ze hry Francii, se silným protivníkem bojovalo. Po přestávce se pak dokonce dočkalo vyrovnání, které zařídil Shaqiri.

Švýcaři hráli od 77. minuty o deseti, když byl vyloučen za ostrý zákrok Freuler, ale žádná další branka už do konce normální hrací doby nepadla.

EURO 2021

Mistrovství Evropy ve fotbale, jež se původně mělo hrát již před rokem, začíná 11. června a končí 11. července. EURO hostí jedenáct zemí, Česká fotbalová reprezentace postoupila ze skupiny z třetího místa a v osmifinále přehrála Nizozemsko. Finále šampionátu se hraje v legendárním Wembley.

V prodloužení se Španělé nadechli k náporu, oslabený sok se ale rval ze všech sil. Španělé zahodili několik velkých šancí, opakovaně jim kazil radost parádními zákroky jistý brankář Sommer. Ten ani v prodloužení za svá záda míč nepustil a šlo se na penalty.

V penaltovém rozstřelu uspěli za "La Roja" Olmo, Moreno, Oyarzabal a za Švýcary pouze Gavranovic. Neproměnili Španěl Busquets a Rodri a na druhé straně Schär, Akanji a Vargas.

Tým z Pyrenejského poloostrova si o finále zahraje v Londýně 6. července s lepším z dvojice Belgie - Itálie. Tento zápas je na programu v pátek od 21:00.

Mistrovství Evropy ve fotbale - čtvrtfinále (Petrohrad):
Švýcarsko - Španělsko 1:1 (1:1, 0:1) po prodloužení, na penalty 1:3
Branky: 68. Shaqiri - 8. vlastní Zakaria. Penaltu proměnili: Olmo, Moreno, Oyarzabal - Gavranovic. Penaltu neproměnili: Busquets, Rodri - Schär, Akanji, Vargas. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett - Kavanagh (video, všichni Angl.). ŽK: Widmer, Gavranovic - Laporte. ČK: 77. Freuler (Švýcarsko). Diváci: omezený počet.
Švýcarsko: Sommer - Elvedi, Akanji, Rodriguez - Widmer (100. Mbabu), Zakaria (101. Schär), Freuler, Zuber (90.+2 Fassnacht) - Shaqiri (81. Sow), Embolo (23. Vargas) - Seferovic (82. Gavranovic). Trenér: Petkovic.
Španělsko: Simón - Azpilicueta, P. Torres (113. Alcantara), Laporte, Alba - Koke (90.+1 Llorente), Busquets, Pedri (119. Rodri) - F. Torres (91. Oyarzabal), Morata (54. Moreno), Sarabia (46. Olmo). Trenér: Enrique.