Olympiakos - Atalanta 0:3Olympiakos s Vaclíkem v Evropské lize končí, do osmifinále prošla i Barcelona

Fotbalisté Olympiakosu Pireus s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem nepostoupili do osmifinále Evropské ligy. Řecký tým v odvetě 2. kola doma podlehl 0:3 Bergamu, na jehož hřišti před týdnem prohrál 1:2. Barcelona zvítězila v Neapoli 4:2 a v součtu s úvodní remízou 1:1 jde dál. Mezi nejlepší šestnáctku se kvalifikovali i glasgowští Rangers, kteří po triumfu 4:2 z Dortmundu doma s Borussií hráli 2:2. Petrohrad také vypadl, protože v Seville s Betisem remizoval 0:0 a nedotáhl domácí ztrátu 2:3. Losování osmifinále se uskuteční v pátek od 12:00 ve švýcarském Nyonu.

V souboji Mathieu Valbuena (vlevo) z Olympiakosu a Remo Freuler z Atalanty Bergamo.

Atalantu v Pireu poslal do vedení na konci prvního poločasu Mähle, který prošel domácí obranou a přízemní střelou překonal Vaclíka. Gólman Olympikosu poté ještě inkasoval v 67. a 69. minutě po výstavních střelách Malinovského. Ukrajinský záložník se dvakrát trefil do horního růžku, v druhém případě zpoza šestnáctky.

Při oslavě si Malinovskij vytáhl dres a ukázal tričko s nápisem "Žádná válka na Ukrajině", kterým reagoval na dnešní ruský vojenský útok na jeho vlast.

Barceloně se výborně povedl začátek. V deváté minutě otevřel skóre Alba a za čtyři minuty ho napodobil Frenkie de Jong. Neapol vrátil do hry Insigne proměněnou penaltou, ještě před pauzou ale zvýšil Piqué. Čtvrtou branku Katalánců přidal v 59. minutě Aubameyang. Neapolskou prohru v závěru už pouze zmírnil střídající Politano.

Rangers, kteří se ve skupině utkali i s pražskou Spartou, zařídil vedení ve 22. minutě Tavernier z penalty. Dortmund do přestávky otočil skóre díky Bellinghamovi a Malenovi. Skotský tým ale větší drama nepřipustil a v 57. minutě se trefil znovu pravý bek Tavernier.

FC Sevilla v Záhřebu prohrál s Dinamem 0:1, ale díky domácímu vítězství 3:1 postoupil. Jediný gól vstřelil v 65. minutě Oršič z pokutového kopu, těsně před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující náhradník Delaney.

Další španělský tým San Sebastian naopak po domácí prohře 1:3 s Lipskem v Evropské lize končí. Úvodní zápas v Německu skončil 2:2. Do osmifinále postoupilo i Porto, které v Římě remizovalo 2:2 s Laziem. První utkání portugalský celek vyhrál 2:1.

Odvetná utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:
Dinamo Záhřeb - FC Sevilla 1:0 (0:0)
Branka: 65. Oršič z pen. ČK: 90.+1 Delaney (Sevilla). První zápas: 1:3, postoupila Sevilla.
Olympiakos Pireus - Bergamo 0:3 (0:1)
Branky: 67. a 69. Malinovskij, 40. Mähle. První zápas: 1:2, postoupilo Bergamo.
San Sebastian - Lipsko 1:3 (0:1)
Branky: 67. Zubimendi - 39. Orbán, 59 Silva, 89. Forsberg z pen. První zápas: 2:2, postoupilo Lipsko.
Lazio Řím - FC Porto 2:2 (1:1)
Branky: 19. Immobile, 90.+5 Cataldi - 31. Taremí z pen., 68. Uribe. První zápas: 1:2, postoupilo Porto.
Betis Sevilla - Petrohrad 0:0
První zápas: 3:2, postoupil Betis.
Neapol - FC Barcelona 2:4 (1:3)
Branky: 23. Insigne z pen., 87. Politano - 9. Alba, 13. F. de Jong, 45. Piqué, 59. Aubameyang. První zápas: 1:1, postoupila Barcelona.
Glasgow Rangers - Dortmund 2:2 (1:2)
Branky: 22. z pen. a 57. Tavernier - 33. Bellingham, 42. Malen. První zápas: 4:2, postoupili Rangers.
Braga - Sheriff Tiraspol 2:0 (2:0), na pen. 3:2
Branky: 17. Medeiros, 43. Horta. První zápas: 0:2, postoupila Braga.