Chelsea - AC Milán 3:0Fotbalisté Realu jen těsně udolali Šachtar, Manchester City deklasoval Kodaň, Chelsea má první výhru

Fotbalisté Realu Madrid v Lize mistrů na svém stadionu udolali Šachtar Doněck 2:1. Španělští obhájci trofeje vyhráli i třetí utkání ve skupině F. Stoprocentní zůstal i Manchester City, který rovněž doma deklasoval FC Kodaň 5:0 i díky dvěma brankám Erlinga Haalanda a drží první místo ve skupině G. O první vítězství ve skupině E se úspěšně pokusila Chelsea, když zdolala 3:0 AC Milán. Ve skupině H se o průběžné první místo ve skupině H střetával PSG s domácí Benfikou Lisabon. Souboj skončil smírně 1:1.

Wesley Fofana z Chelsea se raduje v klubku spoluhráčů z gólu.

Realu výborně vyšla úvodní půlhodina, během níž se trefili Rodrygo a další Brazilec Vinícius Júnior. Ještě před přestávkou ale snížil Zubkov a ve druhém poločase Šachtar madridského favorita hodně trápil. Domácí zahodili několik velkých šancí, ale nakonec o těsný náskok nepřišli.

Lipsko porazilo Celtic Glasgow 3:1 a poprvé bodovalo. Domácí poslal do vedení ve 27. minutě Nkunku. Skotské mužstvo vyrovnalo krátce po změně stran zásluhou Joty, ale jiný Portugalec Silva mezi 64. a 77. minutou dvěma góly rozhodl o vítězství Lipska. Německý tým ztrácí bod na druhý Šachtar, Celtic je s bodem poslední.

Norský fenomén Haaland v nedělním manchesterském derby nasázel hattrick a proti Kodani stihl dvě branky už v úvodní půli. Dvaadvacetiletý útočník s pěti zásahy vede aktuální tabulku střelců LM. Před pauzou si ještě dal vlastní branku Chočolava. Trenér Guardiola o přestávce Haalanda stáhnul, ale hráči City i bez svého nejlepšího kanonýra ještě dvakrát skórovali. Mahriz proměnil penaltu a pak připravil pátý gól pro Álvareze.

Ve druhém duelu skupiny Dortmund zvítězil 4:1 v Seville, která má na kontě jediný bod. Za Borussii se už v první poločase prosadili Guerreiro, Bellingham a Adeyemi. Po změně stran snížil En-Nesjrí, poslední slovo však měl Brandt.

Chelsea porazila AC Milán hladce 3:0, poprvé v tomto ročníku elitní soutěže vyhrála a italského soupeře vystřídala na druhém místě skupiny E. V Londýně se v prvním poločase trefil Fofana, po změně stran pojistili triumf "Blues" Aubameyang s Jamesem.

Doma uspěl i Salcburk, který zdolal Dinamo Záhřeb 1:0 a "éčko" vede. Jedinou branku dal v 71. minutě Okafor z pokutového kopu. Dinamo sice v nastavení dostalo míč do branky, ale trefa střídajícího Drmice neplatila kvůli ofsajdu. Rakouské mužstvo po remízách 1:1 s AC Milán a Chelsea udrželo neporazitelnost.

Juventus v Turíně zdolal Maccabi Haifa 3:1 a poprvé bodoval ve skupině H. Tu dál vede Paris St. Germain o skóre před Benficou, s níž v Lisabonu remizoval 1:1. Juventusu zařídili dvoubrankový náskok Rabiot a Vlahovič. Maccabi v 75. minutě snížilo díky Davidovi, ale francouzský záložník Rabiot po chvilce přidal pojistku. PSG poslal do vedení Messi, krátce před pauzou srovnal Danilo vlastní brankou.

3. kolo skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina E:
Salcburk - Dinamo Záhřeb 1:0 (0:0)
Branka: 71. Okafor z pen. Rozhodčí: Treimanis (Lot.).
Chelsea - AC Milán 3:0 (1:0)
Branky: 24. Fofana, 56. Aubameyang, 62. James.
1.Salcburk31203:25
2.Chelsea31114:24
3.AC Milán31114:54
4.Dinamo Záhřeb31022:43
Skupina F:
Lipsko - Celtic Glasgow 3:1 (1:0)
Branky: 64. a 77. André Silva, 27. Nkunku - 47. Jota. Rozhodčí: Eskas (Nor.).
Real Madrid - Šachtar Doněck 2:1 (2:1)
Branky: 13. Rodrygo, 28. Vinícius Júnior - 39. Zubkov.
1.Real Madrid33007:19
2.Šachtar Doněck31116:44
3.Lipsko31024:73
4.Celtic Glasgow30122:71
Skupina G:
Manchester City - FC Kodaň 5:0 (3:0)
Branky: 7. a 32. Haaland, 39. vlastní Chočolava, 55. Mahriz z pen., 76. Álvarez.
FC Sevilla - Borussia Dortmund 1:4 (0:3)
Branky 51. En-Nesjrí - 6. Guerreiro, 41. Bellingham, 43. Adeyemi, 75. Brandt.